mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca Mitsubishi i Proton nabiera tempa

Współpraca Mitsubishi i Proton nabiera tempa

Sukces kooperacji pomiędzy firmami Mitsubishi oraz malezyjskim Protonem zachęcił oba koncerny do rozszerzenia współpracy o kolejne obszary. Celem jest oczywiście wzmocnienie konkurencyjności obu firm na globalnych rynkach.

Współpraca Mitsubishi i Proton nabiera tempa
Współpraca pomiędzy firmami MMC i Proton okazała się długotrwałym sukcesem. Trwa ona od czasu zdobycia przez malezyjską firmę pozycji największego producenta samochodów oraz najważniejszego czynnika rozwoju rynku motoryzacyjnego w swoim kraju.

Obie firmy podpisały w grudniu 2008 roku porozumienie o współpracy w zakresie opracowywania i produkcji nowych pojazdów w firmie Proton. Na mocy umowy, Proton produkuje obecnie model Inspira, czyli czterodrzwiowego sedana budowanego w oparciu o pojazd MMC.

Oba koncerny rozpoczęły pod koniec 2010 roku badania opłacalności projektu, a także zidentyfikowały te obszary współpracy, które mogą zapewnić stronom odpowiednią synergię w dążeniu do uzyskania jak największej globalnej konkurencyjności.

Tematem najnowszych rozmów pomiędzy przedstawicielami firm jest zapewnienie odpowiednich warunków do obopólnie korzystnej współpracy, dzięki której koncern MMC rozszerzy swoją obecność na rynkach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), natomiast Proton powiększy ofertę produktową i w bardziej efektywny sposób wykorzysta swoje oddziały produkcyjne.

W najbliższej przyszłości współpraca pomiędzy firmami będzie obejmowała m.in. wspólną produkcję silników w Malezji, produkcję pojazdów marki Mitsubishi przeznaczonych na eksport w fabrykach firmy Proton oraz współdzielenie głównych części i komponentów pomiędzy modelem MMC "Global Small", który wejdzie na rynek w marcu przyszłego roku, poczynając od Tajlandii, a pojazdem "Global Small Car" marki Proton. Ponadto MMC będzie dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania swojemu malezyjskiemu partnerowi w postaci technologii pojazdów elektrycznych, hybryd typu plug-in oraz samochodów hybrydowych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Proton Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren hiperGT - powstaje następca legendy
McLaren hiperGT - powstaje następca legendy
Ten samochód to prawdziwa legenda. McLaren F1 jest najszybszym samochodem produkcyjnym z silnikiem wolnossącym, mimo że od daty zakończenia jego produkcji minęło już paręnaście lat. Mamy jednak dobrą wiadomość. Brytyjski producent zapowiedział następcę.