mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca Scania i Doosan Infracore

Współpraca Scania i Doosan Infracore

Scania i południowokoreański producent maszyn Doosan Infracore zawarły porozumienie o umocnieniu współpracy. List intencyjny podaje, że od 2014 Scania będzie dostarczać silniki nie tylko do wozideł i ładowarek Doosan, ale również do innych produktów koreańskiej firmy.

Współpraca Scania i Doosan Infracore
„Szacujemy, że w dłuższym okresie dostawy silników dla Doosan Infracore osiągną poziom 3000 jednostek rocznie. Ta współpraca umocni naszą pozycję na rosnącym rynku Azji,” mówi Robert Sobocki, wiceprezes Scania Engines.

Firma Doosan Infracore jest dobrze widoczna na rynku chińskim. Spośród ponad 20 tys. maszyn sprzedawanych w ciągu roku w Chinach, kilka modeli będzie napędzanych silnikami Scania.

„Przetestowaliśmy silniki Scania w naszych maszynach. Sprostały oczekiwaniom co do trwałości, osiągów oraz zużycia paliwa. Duże wrażenie zrobiła na nas modułowa konstrukcja jednostek. Unifikacja silników spełniających wszystkie poziomy emisji spalin przynosi widoczne korzyści. Dla przykładu: ułatwia montaż jednostek napędowych w naszych maszynach, a dzięki światowej sieci serwisowej Scania, nasi klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalną pomoc,” powiedział Andrew H. Choi dyrektor zaopatrzenia w Doosan Infracore.

Robert Sobocki dodaje: “Nasze silniki spełniają wszelkie wymagania odbiorców. Zarazem doświadczenia użytkowników wskazują, że mamy nie tylko jednostki o odpowiedniej mocy, ale też coraz bardziej oszczędne.”

Silniki przemysłowe Scania będą spełniać normy Stage IV oraz Tier 4 za pomocą EGR i SCR, ale bez filtra cząstek stałych.
Świeżo zaprojektowana rodzina silników jest zunifikowana we wszystkich wariantach, od Stage II do Stage IV. Odznacza się przy tym bardzo wysoką wytrzymałością.

Doosan Infracore jest wiodącym producentem maszyn w Korei. Gama produktów obejmuje sprzęt budowlany oraz obrabiarki. Doosan Infracore działa jako część globalnego koncernu Doosan Corporation.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.