mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca Wałbrzycha z Toyotą

Współpraca Wałbrzycha z Toyotą

We wtorek, 17 października, wałbrzyscy samorządowcy, przedstawiciele WSSE "Invest Park" oraz Toyoty Motor Manufacturing Poland podpisali umowę określającą zakres pomocy oraz współpracy w związku z budową zakładu skrzyń biegów nowego typu przez TMMP na terenie WSSE.

Współpraca Wałbrzycha z Toyotą

Podpisana umowa szczegółowo określa odpowiedzialnych za poszczególne kwestie związane z realizacją inwestycji. Prezydent Wałbrzycha, w podpisanej umowie, zobowiązał się m.in. do dostosowania gminnej komunikacji pasażerskiej do potrzeb nowego zakładu TMMP, ukończenia remontu wiaduktu na ul. Uczniowskiej do 30 września 2007 oraz całorocznego, kompleksowego utrzymywania dróg gminnych na terenie podstrefy.

Przypomnijmy, że Toyota zainwestuje w wałbrzyskiej podstrefie 145 milionów euro w budowę zakładu skrzyń biegów nowego typu. TMMP, produkująca obecnie silniki i skrzynie biegów, do połowy 2009 roku zwiększy swoje zdolności produkcyjne manualnych skrzyń biegów z 600 000 do 720 000 sztuk rocznie. W Wałbrzychu powstanie nowa hala produkcyjna sześciobiegowych skrzyń biegów o powierzchni 20 000 m2, zostanie zatrudnionych dodatkowo 260 pracowników, którzy powiększą obecną ponad dwutysięczną załogę fabryki.

Od kwietnia 2002 roku TMMP produkuje skrzynie biegów, w które wyposażane są modele Toyota Corolla, Yaris i Avensis produkowane w Wielkiej Brytanii, Francji i Turcji. Od stycznia 2005 roku fabryka Toyoty w Wałbrzychu produkuje także manualne i półautomatyczne skrzynie biegów do trzech samochodów produkowanych w ramach wspólnego przedsięwzięcia koncernu Toyota oraz PSA w Kolinie w Czechach (Toyota Peugeot Citroën Automobile, lub TPCA), między innymi do Toyoty Aygo. Obecnie roczna produkcja 1-litrowych silników benzynowych do samochodów produkowanych w TPCA oraz do Toyoty Yaris wynosi 330 000 sztuk. Łącznie więc w połowie 2009 roku taśmy montażowe wałbrzyskiej fabryki Toyoty opuszczać będzie mogło ponad milion produktów rocznie.

Przeczytaj także:

Toyota zainwestuje 145 mln euro w Polsce (2006-08-02)

Nowy diesel z Jelcza (2006-07-10)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando