mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współużytkowanie flot pojazdów - przyszłość korporacji

Współużytkowanie flot pojazdów - przyszłość korporacji

Ponad połowa nowych samochodów w Europie jest sprzedawana w ramach zakupów flotowych. To pokazuje, jak istotnym klientem są korporacje. Rewolucją w ich obsłudze może być system współużytkowania samochodów.

Współużytkowanie flot pojazdów - przyszłość korporacji
Współużytkowanie samochodów ma na celu ograniczenie kosztów związanych z posiadaniem własnej floty pojazdów i efektywniejszym wykorzystywaniem służbowych aut. Dzięki odpowiednim systemom łączności i telemetrii, oprogramowanie do zarządzania flotą może odpowiednio przydzielać pracownikom samochody, do których dostęp docelowo mają gwarantować... smartfony.

Dzięki temu jedną flotą pojazdów, zarządzaną przez osobną firmę, będą mogli dysponować pracownicy kilku korporacji. Niepotrzebne i nieefektywne staje się przypisywanie pracownikowi służbowego samochodu. Z kolei dostęp do nich będą mieli także ci pracownicy, którym do tej pory "służbówka" się nie należała. Dzięki odpowiednim systemom takie zewnętrzne floty będzie można wykorzystywać znacznie efektywniej.

W 2013 roku działało już 13 dostawców korporacyjnych usług współużytkowania samochodów, którzy operowali dwoma tysiącami pojazdów. Według prognoz firmy doradczej Frost&Sullivan, skala tego przedswięwzięcia ma wzrosnąć do 30 dostawców i 75-100 tys. objętych nim samochodów w 2020 roku.

Tam, gdzie na szali leży ograniczenie wydatków i poprawa efektywności przedsiębiorstwa, pojawiają się innowacyjne przedsięwzięcia. Koncern PSA (Peugeot i Citroen) wraz z firmą AlphaCity jako pierwszy producent potwierdził wdrożenie programu Shareyourfleet, który umożliwi flotom współużytkowanie dostarczonych pojazdów. Inne marki również pracują nad podobnymi rozwiązaniami.

Podobne wiadomości:

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando