mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wstrząśnięty, ale nie zmieszany

Wstrząśnięty, ale nie zmieszany

Brytyjski producent samochodów marki Aston Martin, kojarzących się nieodłącznie z serią filmów o Jamesie Bondzie, zamierza wyprodukować limitowaną edycję modelu DBS w liczbie 300 egzemplarzy.

Wstrząśnięty, ale nie zmieszany

Aston Martin już wcześniej zaprezentował swoje najnowsze dzieło przy okazji premiery nowego filmu, w którym grał on jedną z głównych ról, jako samochód tajnego agenta 007. Współpraca brytyjskiego producenta z wytwórniami filmowymi rozpoczęła się wraz z debiutem legendarnego już modelu DB5, który wystąpił w filmie Goldfinger, w 1964 roku.

Podczas, gdy samochód przygotowywany na potrzeby filmu będzie unikatem, to Aston Martin zadecydował o tym, żeby stworzyć dodatkową linię egzemplarzy, tego sportowego wozu, w liczbie nie przekraczającej 300 sztuk. Końcowa wersja tego modelu przyłapana została podczas testów, które przeprowadzane były na niemieckim torze Nurburgring.

Samochód zdradziło logo DBRS9 umieszczone na jego boku oraz tylnej pokrywie bagażnika. Nowy model zbudowany został na tej samej płycie podłogowej co DB9, lecz poszerzono w nim nieco rozstaw osi oraz obniżono zawieszenie. W porównaniu z poprzednikiem zwiększono także wloty powietrza. Nieoficjalnie krąży wieść o tym, że powiększono moc silnika z 456 koni mechanicznych do poziomu 507 koni mechanicznych.

Żeby poczuć się niczym James Bond trzeba będzie zapłacić przynajmniej 700 tysięcy złotych. To poważna kwota, lecz nie od dziś wiadomo, że prestiż kosztuje słono.

Czytaj także:

Aston Martin V8 Roadster w 2007? (2006--07-24)

Vantage dla wybranych (2006-07-19)

Aston Martin: Dodatni bilans po 40 latach (2006-07-06)


Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Komentuj:

~Maciek 2006-08-31

Moim zdaniem nowa linia (DB9, DBS, V8 Vantage) tej marki to najładniejsze obecnie samochody na świecie.

~zmac 2006-08-30

DBRS9 jest drogową wersją wyścigowego DBR9

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross