mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wszechstronne Volvo 9500

Wszechstronne Volvo 9500

Dostrzegając rosnące zapotrzebowanie w segmencie średnim i fakt, że coraz więcej klientów poszukuje ekonomicznego autobusu na krótkie przejazdy oraz do transportu wahadłowego, Volvo wprowadza nowy model autobusu turystycznego – Volvo 9500. W Polsce trwa aktualnie wzmożona akcja promocyjna tego modelu.

Wszechstronne Volvo 9500

Volvo 9500 ma długość 12,3 metra i zabiera, w zależności od specyfikacji, od 49 do 55 pasażerów. Pposiada także wszystkie cechy, z których słynie firma Volvo, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, dbałość o środowisko oraz jakość.
Mniejszy silnik oraz prostszy podstawowy wygląd oferują klientom więcej możliwości w zakresie obniżenia kosztów prowadzenia działalności. W modelu 9500 trzynastolitrowy silnik Volvo zastąpiono dziewięciolitrowym. Dziewięciolitrowy silnik ma większy moment obrotowy przy szerszym zakresie obrotów i zapewnia dużą moc przy niskich obrotach silnika. Jest on wyposażony w wałek rozrządu w głowicy, cztery zawory na cylinder, pompowtryskiwacz oraz kompletną głowicę cylindra. Dzięki wydajności spalania połączonej z technologią selektywnej redukcji katalitycznej, silnik jest przyjazny dla środowiska i spełnia wymogi norm Euro 5 w zakresie emisji spalin.
Połączenie dziewięciolitrowego silnika ze sprawdzoną oraz ekonomiczną skrzynią biegów I-shift sprawia, że model ten jest niezwykle konkurencyjny pod względem zużycia paliwa. Skrzynia biegów Volvo I-Shift to 12-biegowa ręczna skrzynia biegów z automatycznym systemem zmiany biegów, która zapewnia maksymalną wygodę prowadzenia i jazdy oraz wyjątkową oszczędność paliwa. Starannie zaprojektowana skrzynia biegów zapewnia doskonałą kierowalność pojazdu.
Autokar ma podstawowy wygląd, co pozwala utrzymać niską cenę, klienci mogą go jednak dostosować do swoich potrzeb wybierając spośród szerokiego wachlarza dostępnych opcji. Volvo 9500 można wzbogacić szeregiem opcji komfortowych, takich jak system audio-video, toaleta czy ekspresy do parzenia kawy. Klienci mogą wybrać z wielu pakietów specyfikacji i stworzyć autokar, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.
Elementy zapewniające bezpieczeństwo są zawsze w standardzie. Autobusy Volvo wyposażone są między innymi w system ochrony przed skutkami zderzeń czołowych (Front Impact Protection), w którym wzmocniony przód chroni kierowcę, w system zapobiegający wjechaniu samochodu pod autobus w przypadku zderzenia czołowego (Front Underrun Protection System), jak również układ minimalizujący ryzyko urazów kolan kierowcy w przypadku zderzenia.


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.