mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wybierz się na Targi AMI do Lipska

Wybierz się na Targi AMI do Lipska

Powoli zbliża się kolejna impreza motoryzacyjna. Na początku przyszłego miesiąca wystartują targi motoryzacyjne w Lipsku. Z tej okazji będziemy mieć dla Was wejściówki na wystawę oraz zestawy gadżetów.

Wybierz się na Targi AMI do Lipska

Targi motoryzacyjne w Lipsku to jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych na mapie Europy. Patrząc na AMI, my Polacy, mamy czego zazdrościć. Zanim impreza ta otrzymała status "największych targów celujących w Europę Wschodnią" to rolę tę pełniły targi w Poznaniu, a przynajmniej do takiej roli aspirowały. Jednak poznańska impreza motoryzacyjna straciła trochę na znaczeniu i tak AMI w Lipsku sukcesywnie wpisywało się w kalendarz ważnych imprez motoryzacyjnych.

Mimo że impreza odbywa się w Niemczech, to organizatorzy, a przede wszystkim producenci aut prezentują się tam także z nastawieniem na potencjalnych klientów zagranicznych - z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym głównie z Polski.

Tegoroczna edycja targów jest pierwszą, która odbywa się co dwa lata tak, by nie kolidować z imprezą we Frankfurcie. Tym samym wystawa samochodowa w Lipsku będzie w latach parzystych największym tego typu wydarzeniem u naszych zachodnich sąsiadów, co powinno oznaczać także wzrost ich znaczenia. W tym też roku, po raz pierwszy, wystawa AMI odbywać się będzie w czerwcu. Jak pamiętamy, we wcześniejszych latach miała ona miejsce w kwietniu, a więc tuż po wystawie w Genewie, co także miało swoje pewne negatywne konsekwencje. Termin czerwcowy, a więc w połowie drogi pomiędzy marcowymi targami w Genewie, a jesienną wystawą w Paryżu, wydaje się być dużo lepszym. Dwie powyższe zmiany mają spowodować, że impreza AMI w Lipsku nie będzie już traktowana przez producentów po macoszemu.

Producenci, mimo że nie przywiozą jeszcze w tym roku do Lipska dużej liczby światowych premier, a skupią się na pokazaniu aut, które debiutowały już wcześniej, to imprezę traktują bardzo poważnie. I tak np. na tegorocznych targach BMW zaprezentuje po raz pierwszy serię 3 w wersji Touring, a także najmocniejszą odmianę serii 1 (BMW M135i). W tym roku w Lipsku debiutować będzie marka Rolls-Royce. Również na AMI odwiedzający będą mogli podziwiać Fiskera Karmę. Pokazuje to, jak poważnie traktowany jest rynek Europy Wschodniej.

Targi w Lipsku to również okazja do skorzystania z wielu innych atrakcji. Podczas dni targowych ma miejsce wiele ciekawych pokazów, konkursów i atrakcji powiązanych z motoryzacją. W tym roku będzie  można m.in. skorzystać z niewyobrażalnych wrażeń, jakie dostarcza przejażdżka poduszkowcem. Poza tym, jak co roku, odbędą się jazdy próbne wybranymi modelami, jazdy off-roadowe, a także w Szklanej Hali będzie miała miejsce specjalna wystawa tematyczna.

Targi w Lipsku warto odwiedzić również z jednego prozaicznego powodu. Do Lipska nie jest wcale tak daleko, jeśli weźmiemy pod uwagę wyjazd na targi do Frankfurtu, Genewy czy Paryża.

Orientacyjne odległości polskich miast do Lipska:
Bydgoszcz 562 km
Gdańsk 712 km
Katowice 544 km
Kraków 619 km
Lublin 800 km
Łódź 610 km
Olsztyn 758 km
Poznań 427 km
Szczecin 354 km
Warszawa 729 km
Wrocław 369 km

Godziny otwarcia:
AMI              02 - 10 czerwca 2012          9:00 - 18:00
AMITEC         02 - 06 czerwca 2012         9:00 - 18:00
AMICOM        02 - 06 czerwca 2012         9:00 - 18:00

Wszystkie bilety uprawniają do wstępu na targi AMI, AMITEC oraz AMICOM

Ceny biletów:
bilet jednodniowy ulgowy*                                35,00 zł (7,50 euro w kasach targowych)
bilet jednodniowy normalny                              50,00 zł (11 euro w kasach targowych)
bilet jednodniowy grupowy (min. 10 osób)         35,00 zł
bilet na całe targi                                        102,00 zł (22,50 euro w kasach targowych)

* bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom.

Dzieci do lat 6 wstęp wolny

--------------------------------------------

Rozdajemy wejściówki (i nie tylko) na AMI

Dla prawdziwych miłośników motoryzacji, którzy aż rwą się, by udać się do Lipska i z bliska móc pooglądać najświeższe nowości rynkowe, mamy niespodziankę.

Przez najbliższe trzy dni (od środy do piątku) będziemy rozdawać bilety na lipską imprezę (w sumie 10 sztuk). Poza tym będzie można zgarnąć gadżety powiązane z targami AMI (20 zestawów - czapeczka, notes i mały samochodzik).

Co zrobić, by bilety bądź zestaw gadżetów trafił właśnie do Ciebie? Wystarczy polubić nas na facebooku i napisać na adres konkurs@mojeauto.pl, dlaczego to właśnie Ciebie powinniśmy obdarować. Każdego dnia obdarujemy pierwszych dziesięć osób, które spełnią powyższe kryteria i przyślą do nas maila po godzinie 10:00. Dziś pierwsze cztery osoby otrzymają po bilecie, pozostałe zaś zestawy gadżetów. W czwartek i piątek bilety otrzymają pierwsi trzej szczęśliwcy, pozostali targowe upominki.

Zapraszamy do zabawy i na targi AMI w Lipsku!

 

Tematy w artykule: AMI Lipsk targi Lipsk

Podobne wiadomości:

Aerodynamika nadwozia

auto motor i sport 0000-00-00

AMI Lipsk 2012 w pigułce

AMI Lipsk 2012 w pigułce

Aktualności 2012-06-06

Komentuj:

~raiders z ciemnogrodu 2012-05-16

i kup niemiecki produkt i ciesz się polaku

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.