mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wybudują zakład dla Olsa Poland

Wybudują zakład dla Olsa Poland

Dwie gorzowskie firmy zajmą się przygotowaniem i realizacją inwestycji związanej z budową zakładu produkcyjnego dla firmy Olsa Poland Sp. z o.o. Obiekt, w którym będą produkowane lampy samochodowe, powstanie w Kostrzynie nad Odrą.

Wybudują zakład dla Olsa Poland
Na terenie Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Kostrzynie nad Odrą, powstanie zakład produkcyjny należący do firmy Olsa Poland Sp. z o.o. Zezwolenie na rozpoczęcie działalności w strefie firma otrzymała już w ubiegłym roku. Teraz wybrani zostali wykonawcy projektu dotyczącego budowy nowej fabryki. Zadanie zrealizują dwie firmy z Gorzowa Wielkopolskiego, Interbud-West Sp. z o.o. i Autorskie Biuro Projektów M&G.

Projekt obejmuje budowę zakładu produkującego lampy samochodowe, który będzie mieć powierzchnię około 5 tys. mkw. Zostaną w nim uruchomione nowoczesne linie technologiczne. Spółka planuje zainwestować blisko 7,5 mln euro i utworzyć co najmniej 80 nowych miejsc pracy.

Głównym rynkiem zbytu firmy są państwa Europy Zachodniej, m.in. Niemcy, Francja, Włochy. Przedsiębiorca przewiduje również sprzedaż swoich produktów na rynku krajowym, głównie dla Fiat Auto Poland, Opel Gliwice. Olsa Poland Sp. z o.o. produkować będzie lampy samochodowe dla m.in. takich marek jak: Fiat, Volkswagen, Renault, GM (Opel), BMW, PSA. Opierając się na dotychczasowych długoletnich doświadczeniach włoskiej spółki matki, która działa w tej branży ponad 60 lat, celem przedsiębiorcy jest zdobycie mocnej pozycji na europejskim rynku producentów lamp samochodowych.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech