mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wydłużona Lancia Thesis

Wydłużona Lancia Thesis

Włoski producent prototypów, firma Stola, zaprezentuje podczas targów genewskich z okazji swojego 85-lecia model Stola S85, który został stworzony na bazie Lancii Thesis.

Wydłużona Lancia Thesis

W porównaniu do luksusowego modelu Lancii Stola została wydłużona o 60 cm, dostając dodatkową przestrzeń pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami. Daje to pasażerom podróżującym z tyłu większą przestrzeń na nogi. W sumie auto to ma 5.488 mm długości, co przekłada się na wagę pojazdu 2.030 kg. Dłuższa karoseria nadaje autu jeszcze bardziej eleganckiego wyglądu, porównywalnego nawet do modeli Maybacha.

Elegancja i luksus panuje także we wnętrzu auta. Dodatkowa przestrzeń została wyłożona drewnem, siedzenia pokryte są skórzanym obiciem, pasażerowie tylnych siedzeń mają możliwość elektrycznego rozkładania foteli. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się mała lodówka, system multimedialny, który umożliwia także wysyłanie i otrzymywanie maili oraz dostęp do internetu.

Pod maską kryje się silnik Lancii V6 o pojemności 3,2 litra, mocy 230 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 289 Nm. Mimo większego ciężaru auto osiąga 100 km/h z pozycji zatrzymanej w 9,2 sekundy i może jechać z prędkością 230 km/h.

Auto to jak zapewniają projektanci nie musi być tylko prototypem i może zostać na specjalne zamówienie wyprodukowane nawet w wersji opancerzonej. Jednak nie podali żadnych przybliżonych kosztów, jakie należałoby ponieść na zakup tego samochodu.

Komentuj:

~Metal 2009-05-17

Najładniejsze ma światła z tyłu i wogóle cały tył. Przód już bardziej kontrowersyjny. Autko ciekawe, ale chyba nie zostało nigdy wyprodukowane?

~oswald 2009-05-14

Całkiem udane przedłużenie Thesisa... sympatyków włoszczyzny, a zwłaszcza Lancii, zapraszam do Lancia Klub Polska na stronę lanciaclub.com.pl

~oswald 2009-05-14

Całkiem udane przedłużenie Thesisa... sympatyków włoszczyzny, a zwłaszcza Lancii zapraszam do Lancia klub Polska na stronę ...lanciaclub.com.pl

~mk 2007-11-16

Jeden z najładniejszych samochodów.

~ml 2007-05-04

Podobny do Maybacha ale znacznie ładniejszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!