mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Nowe badania wskazują, że wydobycie ropy nafotwej w Stanach Zjednoczonych osiągnęło rekordowo niski poziom. Tak źle nie było od 1952 roku.

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Na niskie wydobycie złożyły się również niskie od lat ceny "czarnego złota". Rafinerie, żeby wyrównać straty musiały ograniczyć wydobycie. Analiticy z The Source for Critical Information and Insight (IHS) wyliczyli, że w zeszłym roku w USA wydobyto 2,8 miliarda baryłek ropy, co jest wynikiem najniższym od 1952 roku.

Rekordowo niski stan wydobycia może w przyszłości oznaczać niedobory tego cennego surowca, platformy będą produkowały niewystarczającą ilość ropy, żeby zaspokoic wymagania rynku. "Przez cztery lata obserwowaliśmy spadki wolumenu ropy naftowej - powiedział dyrektor IHS Leta Smith.

IHS szacuje, że liczba platform wiertniczych tzw. “deepwater” spadła o 20 proc., a “ultra deepwater” (wiercących na głębokości 1,5 km) aż o 40 proc. 

Tematy w artykule: złoża ropy ropa naftowa

Podobne wiadomości:

Czy przez konfikt na Ukrainie wzrosną ceny paliw?

Czy przez konfikt na Ukrainie wzrosną ceny...

Aktualności 2014-08-29

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Aktualności 2014-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?