mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Nowe badania wskazują, że wydobycie ropy nafotwej w Stanach Zjednoczonych osiągnęło rekordowo niski poziom. Tak źle nie było od 1952 roku.

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Na niskie wydobycie złożyły się również niskie od lat ceny "czarnego złota". Rafinerie, żeby wyrównać straty musiały ograniczyć wydobycie. Analiticy z The Source for Critical Information and Insight (IHS) wyliczyli, że w zeszłym roku w USA wydobyto 2,8 miliarda baryłek ropy, co jest wynikiem najniższym od 1952 roku.

Rekordowo niski stan wydobycia może w przyszłości oznaczać niedobory tego cennego surowca, platformy będą produkowały niewystarczającą ilość ropy, żeby zaspokoic wymagania rynku. "Przez cztery lata obserwowaliśmy spadki wolumenu ropy naftowej - powiedział dyrektor IHS Leta Smith.

IHS szacuje, że liczba platform wiertniczych tzw. “deepwater” spadła o 20 proc., a “ultra deepwater” (wiercących na głębokości 1,5 km) aż o 40 proc. 

Tematy w artykule: złoża ropy ropa naftowa

Podobne wiadomości:

Czy przez konfikt na Ukrainie wzrosną ceny paliw?

Czy przez konfikt na Ukrainie wzrosną ceny...

Aktualności 2014-08-29

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Aktualności 2014-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic