mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyjątkowe lakiery w Peugeocie 208

Wyjątkowe lakiery w Peugeocie 208

Peugeot wprowadza do katalogów 208 niespotykaną dotąd na rynku opcję - klienci będą mogli zamówić małe lwiątko w jednym z dwóch odcieni strukturalnego, matowego lakieru. Korzyści są nie tylko natury estetycznej.

Wyjątkowe lakiery w Peugeocie 208
Cztery lata zajęło Francuzom wprowadzenie lakierów strukturalnych do produkcji przemysłowej. Do tej pory w tym stylu malowane były jedynie bardzo drogie auta w niewielkich seriach - teraz każdy klient zamawiający 208 będzie mógł się skusić na unikalne malowanie pojazdu w cenie ok. 800 euro.


 
Efekt matowej karoserii z lekkim, "aksamitnym" połyskiem został uzyskany dzięki pokryciu standardowych warstw lakieru wierzchnią warstwą, zawierającą drobne cząstki krzemionki i mikrokulki poliamidu. Nawet bez powtórki z lekcji chemii można docenić efekt - tak pomalowane 208 wygląda rzeczywiście wyjątkowo. Poza czysto wizualnymi zaletami, warto wspomnieć o korzyściach praktycznych - Peugeot obiecuje, że dzięki lakierowi strukturalnemu karoseria jest znacznie bardziej odporna na drobne zarysowania, np. związane z wizytami na myjniach automatycznych.

Nowy lakier Peugeota 208 będzie dostępny w dwóch odcieniach: Ice Grey i Ice Silver. W sumie katalog miejskiego Francuza zawiera teraz 13 lakierów do wyboru.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 208
Peugeot 208
Cena podstawowa już od: 53 200 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Świecący lakier Nissana | FILM

auto motor i sport 2015-02-17

Nissan zaprezentował elektryczny model Leaf pokryty świecącym w nocy lakierem. To pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodach.

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.