mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wylatują ludzie Renault

Wylatują ludzie Renault

Skandal, związany z domniemaną aferą szpiegowską w Renault, w rezultacie spowodował zwolnienia i dymisje wielu wysoko postawionych postaci w firmie.

Wylatują ludzie Renault
Tym razem to Patrick Pelata, wiceszef Renault (COO), podał się do dymisji, która została zaakceptowana przez zarząd firmy. 55 letni mężczyzna obejmie teraz mniej znaczące stanowisko w dziale współpracy z Nissanem.

Wcześniej do dymisji podało się także czterech innych pracowników: Laurence Dors, sekretarz generalny frmy, Jean-Yves Coudriou, szef HR, Christian Husson, szef działu prawnego firmy oraz Remi Pagnie, szef ochrony i bezpieczeństwa Renault.

W zeszłym miesiącu francuska firma oficjalnie przyznała, że pomyliła się co do całej afery szpiegowskiej, jak zwykło się na to mówić, i przeprosiła tych, którzy zostali pomówieni, a nawet aresztowani pod zarzutem przekazania informacji chronionych osobom spoza Renault. Zwolniono trzech pracowników, w tym Michela Balthazarda, szefa rozwoju, oraz Dominique Gevrey, jednego z pracowników działu ochrony i bezpieczeństwa, który rzekomo miał wziąć łapówkę w wysokości 300 tysięcy euro od nieskonkretyzowanego producenta samochodów, najprawdopodobniej z Chin, za co został aresztowany.

Przy okazji przeprosin, Renault zaoferowało poszkodowanym znaczną rekompensatę lub ponownie przyjęcie do firmy.

Pelata już wcześniej, bo miesiąc temu, zaoferował swoją rezygnacę, jednak szef firmy, Carlos Ghosn, odrzucił ją, twierdząc, że "nie będzie robił z jednego kryzysu dwóch". Zamiast tego, obaj mężczyźni zgodzili się odmówić przyjęcia swoich bonusów za 2010 rok oraz przychodów z akcji w 2011.

Eric Besson, francuski minister gospodarki, powiedział, że zewnętrzny audyt dotyczący afery szpiegowskiej ukazał poważne nieprawidłowości w strukturach zarządzania firmą. Besson nie ujawnił jednak nazwisk tych, którzy odpowiedzialni są za taką sytuację, ale są oni wymienieni w raporcie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault afera szpiegowska w Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2
Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2
Grupa Lotos planuje postawić dwanaście punktów ładowania dla samochodów elektrycznych na autostradach A1 i A2. Inwestycja ułatwi przejazd pomiędzy Trójmiastem a Warszawą.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic