mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wylatują ludzie Renault

Wylatują ludzie Renault

Skandal, związany z domniemaną aferą szpiegowską w Renault, w rezultacie spowodował zwolnienia i dymisje wielu wysoko postawionych postaci w firmie.

Wylatują ludzie Renault
Tym razem to Patrick Pelata, wiceszef Renault (COO), podał się do dymisji, która została zaakceptowana przez zarząd firmy. 55 letni mężczyzna obejmie teraz mniej znaczące stanowisko w dziale współpracy z Nissanem.

Wcześniej do dymisji podało się także czterech innych pracowników: Laurence Dors, sekretarz generalny frmy, Jean-Yves Coudriou, szef HR, Christian Husson, szef działu prawnego firmy oraz Remi Pagnie, szef ochrony i bezpieczeństwa Renault.

W zeszłym miesiącu francuska firma oficjalnie przyznała, że pomyliła się co do całej afery szpiegowskiej, jak zwykło się na to mówić, i przeprosiła tych, którzy zostali pomówieni, a nawet aresztowani pod zarzutem przekazania informacji chronionych osobom spoza Renault. Zwolniono trzech pracowników, w tym Michela Balthazarda, szefa rozwoju, oraz Dominique Gevrey, jednego z pracowników działu ochrony i bezpieczeństwa, który rzekomo miał wziąć łapówkę w wysokości 300 tysięcy euro od nieskonkretyzowanego producenta samochodów, najprawdopodobniej z Chin, za co został aresztowany.

Przy okazji przeprosin, Renault zaoferowało poszkodowanym znaczną rekompensatę lub ponownie przyjęcie do firmy.

Pelata już wcześniej, bo miesiąc temu, zaoferował swoją rezygnacę, jednak szef firmy, Carlos Ghosn, odrzucił ją, twierdząc, że "nie będzie robił z jednego kryzysu dwóch". Zamiast tego, obaj mężczyźni zgodzili się odmówić przyjęcia swoich bonusów za 2010 rok oraz przychodów z akcji w 2011.

Eric Besson, francuski minister gospodarki, powiedział, że zewnętrzny audyt dotyczący afery szpiegowskiej ukazał poważne nieprawidłowości w strukturach zarządzania firmą. Besson nie ujawnił jednak nazwisk tych, którzy odpowiedzialni są za taką sytuację, ale są oni wymienieni w raporcie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault afera szpiegowska w Renault

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 
Odgadnij model Odgadnij model