mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyłudzali odszkodowania komunikacyjne

Wyłudzali odszkodowania komunikacyjne

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu zatrzymali kolejnych oszustów wyłudzających nienależne odszkodowania za fikcyjne szkody komunikacyjne. Według szacunków policji, sprawcy wyłudzili w różnych firmach ubezpieczeniowych około 100 tys. zł.

Wyłudzali odszkodowania komunikacyjne
W dniach 9-10 maja funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Radomiu zatrzymali 11 osób podejrzanych o wyłudzanie z różnych firm ubezpieczeniowych odszkodowań z tytułu uszkodzeń ich samochodów powstałych w wyniku fikcyjnych kolizji samochodowych.

Wśród zatrzymanych (w wieku 29 do 50 lat) jest m.in. zawodowy kierowca ciężarówki, mechanik samochodowy, student zaoczny i kobieta, która praktycznie nie używając samochodu spowodowała pięć kolizji. W tym ostatnim przypadku całą dokumentację przygotowywał jej mąż, a ona tylko podpisywała oświadczenia.

Proceder polegał na tym, że sprawcy wyłudzali odszkodowania z różnych firm ubezpieczeniowych z terenu Radomia na podstawie kolizji, które faktycznie nie miały miejsca lub doszło do nich ale po wcześniejszym umówieniu się kierujących. Ustalono także przypadki kiedy to kolizje miały miejsce ale sprawcy później powiększali uszkodzenia swoich pojazdów w celu wyłudzenia większych kwot odszkodowań.

Jak wynika z ustaleń policjantów, niektóre części samochodowe nie były naprawiane, lecz wstawiane do kolejnych uszkadzanych później samochodów. Ocenia się, że sprawcy wyłudzili w sumie z różnych radomskich firm ubezpieczeniowych około 100 tys. zł.

Czytaj także:

"Złoty Zderzak" dla Allianz Polska 2007-03-27

Rząd za podwyżką OC 2006-12-06

Komentuj:

~w 2007-05-14

do cdi - droga sadowa stoi otworem, "troche" trwa (taki kraj) a odsetki raczej tylko ustawowe...

~cdi 2007-05-14

szkoda tylko ze zaklady ubezpieczeniowe na legalu moga okradac swoich klientow zanizajac sumy odszkodowan i wyliczajac absurdalne potracenia za idiotyne powody

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.