mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyłudzili kilkaset tysięcy od ubezpieczalni

Wyłudzili kilkaset tysięcy od ubezpieczalni

Policja w Katowicach rozpracowała grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem odszkodowań komunikacyjnych. Zatrzymano 11 osób, a w tym dwóch byłych funkcjonariuszy częstochowskiej policji, którzy byli trzonem tej grupy. 

Wyłudzili kilkaset tysięcy od ubezpieczalni
Wydział w Katowicach Biura Spraw Wewnętrznych KGP od dłuższego czasu, rozpracowywał grupę osób, która zajmowała się pozorowaniem kolizji drogowych, a następnie wyłudzaniem odszkodowań komunikacyjnych.

Funkcjonariusze zebrali materiały, które potwierdziły, iż doszło do co najmniej 27 sfingowanych zdarzeń drogowych, na podstawie których sprawcy wyłudzili z firm ubezpieczeniowych blisko 400 tysięcy złotych.

Kilka dni temu policjanci Biura Spraw Wewnętrznych KGP, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, zatrzymali 11 członków grupy. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj byli funkcjonariusze częstochowskiej Policji, będący organizatorami procederu. Obaj zostali wcześniej zwolnieni z Policji po 7 latach służby w związku z prowadzonymi przeciwko nim innymi sprawami karnymi. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli m.in. dwa samochody, które pochodziły z przestępstw.


Grupa działała od kilku lat na terenie województwa śląskiego. Dzięki działaniom funkcjonariuszy katowickiego Wydziału BSW KGP udało się zapobiec kolejnym wyłudzeniom, których kwota przewyższała 100 tysięcy złotych.

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu
S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu
Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie koncepcji programowej drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Wygrała firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. z ceną 3,3 mln zł.