mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyłudzili kilkaset tysięcy od ubezpieczalni

Wyłudzili kilkaset tysięcy od ubezpieczalni

Policja w Katowicach rozpracowała grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem odszkodowań komunikacyjnych. Zatrzymano 11 osób, a w tym dwóch byłych funkcjonariuszy częstochowskiej policji, którzy byli trzonem tej grupy. 

Wyłudzili kilkaset tysięcy od ubezpieczalni
Wydział w Katowicach Biura Spraw Wewnętrznych KGP od dłuższego czasu, rozpracowywał grupę osób, która zajmowała się pozorowaniem kolizji drogowych, a następnie wyłudzaniem odszkodowań komunikacyjnych.

Funkcjonariusze zebrali materiały, które potwierdziły, iż doszło do co najmniej 27 sfingowanych zdarzeń drogowych, na podstawie których sprawcy wyłudzili z firm ubezpieczeniowych blisko 400 tysięcy złotych.

Kilka dni temu policjanci Biura Spraw Wewnętrznych KGP, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, zatrzymali 11 członków grupy. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj byli funkcjonariusze częstochowskiej Policji, będący organizatorami procederu. Obaj zostali wcześniej zwolnieni z Policji po 7 latach służby w związku z prowadzonymi przeciwko nim innymi sprawami karnymi. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli m.in. dwa samochody, które pochodziły z przestępstw.


Grupa działała od kilku lat na terenie województwa śląskiego. Dzięki działaniom funkcjonariuszy katowickiego Wydziału BSW KGP udało się zapobiec kolejnym wyłudzeniom, których kwota przewyższała 100 tysięcy złotych.

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.