mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wymarzony Mercedes

Wymarzony Mercedes

Najbardziej pożądanym samochodem przez Polaków, gdyby tylko nie musieli brać pod uwagę jego ceny, jest Mercedes. Co dziesiąta osoba chciałaby właśnie auto tej marki.

Następnymi w kolejności "wymarzonymi" markami są BMW i Volkswagen (po 9%) oraz Volvo i Toyota (po 7%). W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Audi (5%), Fiat i Peugeot (4%) oraz Ford i Skoda (3%). Jednocześnie, aż 13% badanych w ogóle nie chce mieć auta. Są to głównie kobiety oraz osoby powyżej 60. roku życia.
 
O Mercedesie najczęściej marzą osoby w wieku 40-49 lat, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a także mieszkańcy wsi. Natomiast BMW częściej wskazywali mężczyźni, młode osoby (15-29 lat) oraz mieszkańcy miejscowości do 100 tys. osób. Trzeci w kolejności Volkswagen cieszy się popularnością wśród najszerszego grona respondentów, poza najmłodszymi badanymi (15-19 lat).
 
W identycznym badaniu wśród uczniów oraz studentów zdecydowanie zwyciężył już BMW (16%) przed Porsche (11%), Mercedesem (9%) i Audi (8%).
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.