mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wymienniki ciepła z Oławy

Wymienniki ciepła z Oławy

Trwają intensywne prace przy budowie zakładu w Oławie, w którym produkowane będą wymienniki ciepła do układów klimatyzacyjnych dla autobusów, specjalistycznych samochodów ciężarowych oraz maszyn budowlanych.

Wymienniki ciepła z Oławy

Inwestorem jest wrocławska firma UWE Polska sp. z o.o., będąca częścią kanadyjskiej firmy Mobile Climate Control Industries INC, specjalizującej się w produkcji urządzeń chłodniczych, grzewczych i wentylacyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Zakład powstaje na 2,5-hektarowej działce, na terenie oławskiej podstrefy zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Invest-Park. Kanadyjska firma zdecydowała się na jego budowę, a tym samym na przeniesienie do Polski części produkcji ze swoich zakładów w Kanadzie i Szwecji, między innymi dlatego, żeby być bliżej swoich klientów, w tym wrocławskich zakładów Volvo, sanockiego Autosanu oraz słupskiej Kapeny. Poza tym zadecydowały koszty. W Polsce siła robocza jest tańsza a firma działając na terenie specjalnej strefy ekonomicznej może liczyć także na liczne ulgi podatkowe.

Budowana hala, w której produkcja ma ruszyć w styczniu 2008 roku, będzie miała 6200 metrów kwadratowych. Na jej znacznej powierzchni, bo aż na 5700 metrów kwadratowych, usytuowana zostanie część produkcyjna oraz magazyny komponentów i wyrobów wyprodukowanych. W części produkcyjnej zainstalowane zostaną trzy nowoczesne linie. Na pierwszej będzie się odbywała produkcja, na drugiej montowanie wymienników, a na trzeciej formowanie obudów z aluminiowych i miedzianych blach. Koszt inwestycji pochłonie co najmniej 19 milionów złotych. Firma zamierza na początek zatrudnić 95 osób, ale na przyszłość planowana jest rozbudowa zakładu i zwiększenie zatrudnienia nawet do 250 pracowników.

Przeczytaj także:

Kolejny zakład w Oławie (2007-09-07)

Kolejna inwestycja Toyoty w Wałbrzychu (2007-08-30)


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska
Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska
Kilka tygodni temu Elon Musk obiecywał, że pierwszy, produkcyjny egzemplarz Tesli Model 3 wyjedzie z fabryki jeszcze w lipcu. Kontrowersyjny biznesmen dotrzymał słowa.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech