mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki Rajdu Zimowego

Wyniki Rajdu Zimowego

Zwycięstwem załogi Mocne Rally Leszek Kuzaj/Andrzej Górski zakończył się 15 Zimowy Rajd Dolnośląski - I runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dla Leszka Kuzaja i Andrzeja Górskiego, startujących Toyotą Corolla WRC, było to drugie z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Zimowym. Podobnie jak rok temu, również tym razem objęli prowadzenie już na pierwszym odcinku specjalnym i nie oddali go do końca. Kuzaj wygrał w sumie 7 odcinków specjalnych, zapewniając sobie dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski za największa liczbę wygranych OS-ów.

Na mecie rajdu Leszek Kuzaj nie krył swojego zadowolenia:

Ogromnie się cieszę ze zwycięstwa w pierwszym rajdzie w sezonie, tym bardziej, że jest to drugi z rzędu sukces na Zimowym. Wiele zawdzięczamy fantastycznej pracy całego zespołu i mechaników, ludzi od pogody, lekarzy i wszystkich zajmujących się logistyką. Gdyby nie ich wysiłek tego sukcesu by nie było. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Kolejnym startem w Mistrzostwach Polski będzie rajd Elmot. Auto pozostanie to samo - Toyota Corolla WRC, ale mam nadzieję, że kierowca będzie w jeszcze lepszej dyspozycji.

Uśmiech nie schodził również z twarzy Andrzeja Górskiego:

Na pewno się cieszymy - to nasz drugi z rzędu wygrany Zimowy. W tym roku radość jest nawet większa, bo konkurencja była silniejsza. Przez cały rajd towarzyszyły nam ogromne emocje związane z pojedynkiem z Januszem i Krzyśkiem. Myślę, że to zwycięstwo jest dobrą prognoza na nadchodzący sezon.

Krzysztof Hołowczyc ukończył rajd na drugim miejscu. Dla Hołka były to pierwsze kilometry nowym Peugotem 206 WRC. Cały rajd w zasadzie ustawiał auto, lecz czasy miał nie najlepsze i nie nawiązał walki z Kuzajem i Kuligiem. Hołek twierdzi, że musi jeszcze lepiej poznać samochód, który ma bardzo duże możliwości. Widowiskowo jeżdżąca załoga Łukasz Sztuka/Zbigniew Cieślar zakończyła udział w Zimowym Rajdzie Dolnośląskim na dobrym trzecim miejscu. Awans na podium załodze Cordoby WRC umożliwiła bardzo spokojna jazda w drugim dniu zmagań oraz awaria Janusza Kuliga na przedostatnim odcinku specjalnym.

Kuligowi odmówił posłuszeństwa silnik w jego nowym Focusie WRC. Już drugi z rzędu Rajd Zimowy okazuje się niezwykle pechowy dla tej załogi. W roku 2000 odpadli już po pierwszym OSie, a tym razem dotarli do przedostatniego. Bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Frycz z pilotem Maciejem Wodniakiem w Mitsubishi Lancer EVO V, zajęli oni czwarte miejsce i wygrali rywalizację w grupie N4.

Klasyfikacja generalna:

1.KUZAJ-GÓRSKI

2.HOŁOWCZYC-WISŁAWSKI +02.14.9

3.SZTUKA-CIEŚLAR +04.05.4

4.FRYCZ-WODNIAK +06.53.4

5.DYTKO-DYTKO +07.16.0

6.ULIARCZYK-PYSZNY +07.24.5

7.BĘBENEK-BĘBENEK +13.08.1

8.CIEŚLIK-LUKAS +16.32.7

9.JURCZAK-CIUPKA +18.31.5

10.POLOŃSKI-DOBOSZ +21.20.9

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.