mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale

Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale

19,7 mln zł zysku netto uzyskała Firma Oponiarska Dębica S.A.w pierwszym kwartale bieżącego roku, co oznacza wzrost o 79% r./r. Przychody wzrosły o 24,6% r/r i wyniosły 521 mln zł dzięki zarówno większej ilości sprzedanych opon jak i podniesieniu ich cen jednostkowych. Na poprawę wyników szczególnie wpłynęły wzrost eksportu opon ciężarowych oraz wzrost popytu na rynku krajowym na opony do samochodów osobowych.

Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale
W porównaniu z pierwszym kwartałem 2010 r. Firma Oponiarska Dębica S.A. zwiększyła sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear o 19% w segmencie opon do ciężarówek i o 8% w segmencie ogumienia do pojazdów rolniczych. Ilość opon rolniczych sprzedanych do podmiotów niepowiązanych wzrosła jeszcze bardziej, bo aż o 34%, zaś opon osobowych i dostawczych o 7%. Przeciętne ceny uzyskane na sprzedaży do podmiotów powiązanych wzrosły o 13%, a do niepowiązanych o 7%.

Widać, że rynek oponiarski wychodzi z kryzysu, co przekłada się na rosnącą sprzedaż naszych opon w Polsce i za granicą. Barierą pozostają wysokie ceny surowców, które wymusiły wzrost cen opon i ciągle pozostają zagrożeniem dla rentowności sprzedaży – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes X – premiera niemieckiego pick-upa
Mercedes X – premiera niemieckiego pick-upa
Oczekiwanie na pierwszego pick-upa w historii Mercedesa dobiegło końca. Niemiecki producent zaprezentował klasę X.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech