mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale

Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale

19,7 mln zł zysku netto uzyskała Firma Oponiarska Dębica S.A.w pierwszym kwartale bieżącego roku, co oznacza wzrost o 79% r./r. Przychody wzrosły o 24,6% r/r i wyniosły 521 mln zł dzięki zarówno większej ilości sprzedanych opon jak i podniesieniu ich cen jednostkowych. Na poprawę wyników szczególnie wpłynęły wzrost eksportu opon ciężarowych oraz wzrost popytu na rynku krajowym na opony do samochodów osobowych.

Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale
W porównaniu z pierwszym kwartałem 2010 r. Firma Oponiarska Dębica S.A. zwiększyła sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear o 19% w segmencie opon do ciężarówek i o 8% w segmencie ogumienia do pojazdów rolniczych. Ilość opon rolniczych sprzedanych do podmiotów niepowiązanych wzrosła jeszcze bardziej, bo aż o 34%, zaś opon osobowych i dostawczych o 7%. Przeciętne ceny uzyskane na sprzedaży do podmiotów powiązanych wzrosły o 13%, a do niepowiązanych o 7%.

Widać, że rynek oponiarski wychodzi z kryzysu, co przekłada się na rosnącą sprzedaż naszych opon w Polsce i za granicą. Barierą pozostają wysokie ceny surowców, które wymusiły wzrost cen opon i ciągle pozostają zagrożeniem dla rentowności sprzedaży – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando