mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale

Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale

19,7 mln zł zysku netto uzyskała Firma Oponiarska Dębica S.A.w pierwszym kwartale bieżącego roku, co oznacza wzrost o 79% r./r. Przychody wzrosły o 24,6% r/r i wyniosły 521 mln zł dzięki zarówno większej ilości sprzedanych opon jak i podniesieniu ich cen jednostkowych. Na poprawę wyników szczególnie wpłynęły wzrost eksportu opon ciężarowych oraz wzrost popytu na rynku krajowym na opony do samochodów osobowych.

Wyniki finansowe Dębicy w I kwartale
W porównaniu z pierwszym kwartałem 2010 r. Firma Oponiarska Dębica S.A. zwiększyła sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear o 19% w segmencie opon do ciężarówek i o 8% w segmencie ogumienia do pojazdów rolniczych. Ilość opon rolniczych sprzedanych do podmiotów niepowiązanych wzrosła jeszcze bardziej, bo aż o 34%, zaś opon osobowych i dostawczych o 7%. Przeciętne ceny uzyskane na sprzedaży do podmiotów powiązanych wzrosły o 13%, a do niepowiązanych o 7%.

Widać, że rynek oponiarski wychodzi z kryzysu, co przekłada się na rosnącą sprzedaż naszych opon w Polsce i za granicą. Barierą pozostają wysokie ceny surowców, które wymusiły wzrost cen opon i ciągle pozostają zagrożeniem dla rentowności sprzedaży – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.