mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki kontroli autokarów - ferie 2006

Wyniki kontroli autokarów - ferie 2006

W okresie ferii zimowych, w ramach akcji "Bezpieczny autokar", inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe autokarów przewożących dzieci i młodzież na/z zimowego wypoczynku. Na 900 skontrolowanych pojazdów 25 nie spełnianło wymaganego stanu technicznego.

Wyniki kontroli autokarów - ferie 2006
Wśród przewoźników można zauważyć zdecydowany progres kwalfikacji w przygotowaniu autobusów do okresu ferii. Niewątpliwie na poprawę bezpieczeństwa i stanu technicznego pojazdów wpłynęła także częstsze kontrole i wysokie kary. W tym roku według danych Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w 25 autokarach (na 900 skontrolowanych)  przeworzących dzieci inspektorzy mięli zastrzeżenia, co do stanu technicznego pojazdu. We wszystkich przypadkach skonfiskowano dokumenty pojazdu.

Wśród najczęstszych naruszeń prawa transportu drogowego znajdują się: nieprzestrzeganie przez przewoźników przepisów o czasie pracy kierowców, skrócenie dziennego czasu odpoczynku, przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia bez przerwy, nieokazanie wykresówek (tzw. tarcz z tachografu rejestrujących czas pracy kierowcy, przebytą trasę i prędkość jazdy autokaru) podczas kontroli drogowej.

Akcja „Bezpieczny autokar”, została zainicjowana przez GITD 1 czerwca 2003 roku. Od tego czasu inspektorzy skontrolowali sumie ponad 21 tys. autokarów i nałożyli na przewoźników kary na łączną kwotę ponad 6,6 mln zł. Poza okresem ferii letnich i zimowych akcja "Bezpieczny autokar" obejmuje także sprawdzanie stanu technicznego gimbusów dowożących dzieci do szkoły. 

Podobne wiadomości:

Nie tylko prędkość jest powodem wypadków

Nie tylko prędkość jest powodem wypadków

Aktualności 2014-11-09

ITD do likwidacji, obowiązki przejmie policja

ITD do likwidacji, obowiązki przejmie policja

Aktualności 2015-12-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.