mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki testu C3 Pluriela w EuroNCAP

Wyniki testu C3 Pluriela w EuroNCAP

Citroen C3 Pluriel uzyskuje 4 gwiazdki w teście EuroNCAP

Po bardzo dobrych wynikach, które uzyskał Citroën C3 kilka miesięcy temu w testach zderzeniowych wykonanych przez EuroNCAP, C3 PLURIEL otrzymuje 4 gwiazdki z wysoką notą 31 punktów, co potwierdza doskonały poziom zabezpieczenia kierowcy i pasażerów w razie kolizji.

C3 PLURIEL stał się w ten sposób najbezpieczniejszym samochodem w swoim segmencie, a także w gronie wszystkich kabrioletów testowanych przez EuroNCAP.

Ten wynik dowodzi, że koncepcja wspólnej platformy konstrukcyjnej tej rodziny samochodów jest skuteczna przy różnych konfiguracjach karoserii. Należy podkreślić, że testy odbyły się w najsurowszych warunkach, w szczególności jeśli chodzi o zderzenie czołowe przy zdemontowanych łukach dachu.

C3 Pluriel, jedyny samochód, który oferuje nowy wymiar modułowej budowy samochodu przekształcającego się w miarę zmieniających się potrzeb użytkowników w pięć podstawowych konfiguracji: hatchback, hatchback panoramiczny, kabriolet, "spider" i "spider pick up".

W dziedzinie bezpieczeństwa aktywnego, C3 Pluriel otrzymał najnowsze technologie takie jak wspomaganie kierownicy o płynnie zmiennej sile działania, ABS wraz ze sterowanym rozdzielaczem siły hamowania, system awaryjnego hamowania sprzężony ze światłami awaryjnymi, czy też system kontroli trakcji ESP połączony z układem przeciw poślizgowym ASR. Te systemy uzupełniają nienaganne zachowanie samochodu.

W zakresie bezpieczeństwa pasywnego, C3 PLURIEL otrzymał liczne wzmocnienia w celu rozpraszania energii zderzenia i ograniczenia odkształceń karoserii. Zastosowanie blachy o wysokiej i bardzo wysokiej granicy elastyczności, liczne wzmocnienia struktury połączone z czterema poduszkami powietrznymi, pirotechnicznymi napinaczami pasów na przednich fotelach, mocowaniami ISOFIX oraz pałąk bezpieczeństwa zintegrowany z oparciem tylnych foteli gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia pośród samochodów tej kategorii.

Komentuj:

~ewa 2006-08-08

Kocham ten model =D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.