mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wypadek kolejnego Polaka na Dakarze

Wypadek kolejnego Polaka na Dakarze

Zawodnik Orlen Teamu nie wystartował do 7. etapu Rajdu Dakar. Podczas 6. etapu Rajdu Dakar auto Szymona Ruty dachowało. Zarówno kierowca, jak i jego pilot nie odnieśli poważnych obrażeń, ale załoga pożegnała się z Dakarem.

Wypadek kolejnego Polaka na Dakarze
Dla Szymona Ruty tegoroczna edycja Dakraru pierwsze starcie z morderczymi odcinkami tego najpopularniejszego rajdu cross country. Polak przesiadł się w zeszłym roku z rajdów płaskich do terenówek. Swój trening przed Dakarem odbył m.in. podczas Baja Poland 2012.

Podczas ataku na bardzo stromą wydmę, na jej szczycie podbiło tył auta, które zaczęło dachować. "W chwili przejazdu przez jej szczyt podbiło tył auta. Przód zanurkował w miałkim fesz-feszu, który pokrywał wzniesienie. W efekcie dachowaliśmy przez przód samochodu i spadliśmy na bok auta. Samochód udało się postawić na kołach i można było nim jechać dalej. Klatka bezpieczeństwa została jednak tak mocno wygięta, że zagrażałaby naszemu bezpieczeństwu – w szczególności na wybijających fragmentach trasy. Zdecydowaliśmy wracać trasą assistance na biwak.

To było wyjątkowo zdradliwe miejsce. Chwilę po nas dachował kolejny samochód. Braliśmy udział w akcji ratowniczej, gdyż z kierowcą nie było niestety tak dobrze jak z nami. To dla nas koniec rajdu Dakar 2013. Cieszę się jednak, że wracam o wiele bogatszy w doświadczenia. Generalnie te sześć dni, które udało nam się ukończyć nie dały nam się mocno we znaki, ale na pewno były dobrą nauką. Mam wielką nadzieję, że uda mi się tu wrócić w przyszłym roku"
, powiedział Szymon Ruta.

Szymon Ruta  w Dakarze startował za kierownicą Toyoty Hilum, która została przygotowana przez firmę Overdrive, dowodzoną przez Jean-Marca Fortina. Samochód w specyfikacji T1 wyposażony jest w silnik o pojemności 4.6 litra V8. Motor osiąga moc 350 KM oraz 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Szymona Rutę podczas Dakaru wspomagał Laurent Lichtleuchtera, który był jego pilotem.

Podobne wiadomości:

Isuzu D-Max gotowy na Rajd Dakar

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas 35 edycji najtrudniejszego rajdu na świecie swojego przedstawiciela wystawi Isuzu.

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.