mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyposaż się w kartę ratowniczą

Wyposaż się w kartę ratowniczą

W tym tygodniu ruszyła kampania akcji "Karta ratownicza w pojeździe". Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy o kartach ratowniczych i zachęcenie jak największej liczby użytkowników samochodów do wyposażenia swoich aut w takie karty. Kampania potrwa przez całe wakacje.

Po 6 miesiącach od rozpoczęcia akcji "Karta ratownicza w pojeździe" bierze w niej udział już ponad 500 punktów dystrybucji kart, w tym całe sieci takich marek jak Volkswagen, Skoda, Audi, Seat, Suzuki, Fiat, Jeep i Alfa Romeo. W najbliższym czasie do akcji planują  przystąpić także  kolejne sieci dealerskie. Do tej pory wydano już około 300 tysięcy kart i nalepek.

Celem, rozpoczętej w styczniu bieżącego roku akcji "Karta ratownicza w pojeździe" jest jak najszersze wdrożenie w Polsce systemu kart ratowniczych. Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, która na kartce w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie – pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o kilka czy kilkanaście, często decydujących o życiu minut.
 
Wydrukowaną kartę ratowniczą, po złożeniu umieszcza za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy. To standardowe miejsce, w którym karty wożą kierowcy w całej Europie. Oprócz karty, na przedniej szybie samochodu umieszcza się także specjalną nalepkę informacyjną, dzięki której służba ratownicza będzie wiedzieć, że w samochodzie znajduje się karta ratownicza. Nalepkę informacyjną przykleja się od wnętrza pojazdu w lewym dolnym rogu szyby, od strony kierowcy.

Najważniejszym elementem akcji jest bezpłatna dystrybucja kart ratowniczych dla samochodów jeżdżących po polskich drogach. Karty takie, wraz z nalepkami na szybę, kierowcy mogą dziś otrzymać w wyznaczonych ponad 500 punktach dealerskich i serwisowych.

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?