mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyposaż się w kartę ratowniczą

Wyposaż się w kartę ratowniczą

W tym tygodniu ruszyła kampania akcji "Karta ratownicza w pojeździe". Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy o kartach ratowniczych i zachęcenie jak największej liczby użytkowników samochodów do wyposażenia swoich aut w takie karty. Kampania potrwa przez całe wakacje.

Po 6 miesiącach od rozpoczęcia akcji "Karta ratownicza w pojeździe" bierze w niej udział już ponad 500 punktów dystrybucji kart, w tym całe sieci takich marek jak Volkswagen, Skoda, Audi, Seat, Suzuki, Fiat, Jeep i Alfa Romeo. W najbliższym czasie do akcji planują  przystąpić także  kolejne sieci dealerskie. Do tej pory wydano już około 300 tysięcy kart i nalepek.

Celem, rozpoczętej w styczniu bieżącego roku akcji "Karta ratownicza w pojeździe" jest jak najszersze wdrożenie w Polsce systemu kart ratowniczych. Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, która na kartce w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie – pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o kilka czy kilkanaście, często decydujących o życiu minut.
 
Wydrukowaną kartę ratowniczą, po złożeniu umieszcza za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy. To standardowe miejsce, w którym karty wożą kierowcy w całej Europie. Oprócz karty, na przedniej szybie samochodu umieszcza się także specjalną nalepkę informacyjną, dzięki której służba ratownicza będzie wiedzieć, że w samochodzie znajduje się karta ratownicza. Nalepkę informacyjną przykleja się od wnętrza pojazdu w lewym dolnym rogu szyby, od strony kierowcy.

Najważniejszym elementem akcji jest bezpłatna dystrybucja kart ratowniczych dla samochodów jeżdżących po polskich drogach. Karty takie, wraz z nalepkami na szybę, kierowcy mogą dziś otrzymać w wyznaczonych ponad 500 punktach dealerskich i serwisowych.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Mniej wypadków w wakacje 2014

auto motor i sport 0000-00-00

Zgodnie z informacjami podanymi przez oficjalny portal policji, tegoroczne wakacje były mniej obfite w wypadki niż poprzednie. Czyżby polskie drogi rzeczywiście stawały się coraz bezpieczniejsze?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.