mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wypożycz lub kup naczepę Feber w filii Inter Cars SA

Wypożycz lub kup naczepę Feber w filii Inter Cars SA

Już teraz części zamienne do wywrotek produkcji Feber Inter Cars można kupić we wszystkich oddziałach Inter Cars SA. Niedługo w wybranych filiach w sprzedaży dostępne będą także same naczepy wyprodukowane przez Febera.

Wypożycz lub kup naczepę Feber w filii Inter Cars SA
Sieć sprzedaży Inter Cars SA w Polsce składa się ze 146 filii rozlokowanych na terenie całego kraju. Od teraz producent pojazdów Feber będzie mógł czerpać dodatkowe korzyści z przynależności do Grupy Kapitałowej Inter Cars, ponieważ sprzedaż naczep wyprodukowanych w Sieradzu będzie możliwa także przez wybrane filie największego dystrybutora części motoryzacyjnych w naszym kraju.
Pojazdy będą eksponowane przed placówkami Inter Cars, a wewnątrz znajdzie się także specjalne stanowisko do obsługi klienta. Aby zoptymalizować sprzedaż za pomocą sieci Inter Cars, do wybranych filii zostaną przetransportowane pojazdy na które jest największe zapotrzebowanie w danym regionie.

Wynajem naczepy możliwy także poprzez filię Inter Cars
Feber od pewnego czasu z sukcesem rozwija program wypożyczalni pojazdów. Firma obecnie dysponuje taborem kilkudziesięciu naczep samowyładowczych stalowych i aluminiowych o objętościach od 24 do 70m3. Koszt wynajmu to około 3,300-4700zł netto miesięcznie. Pojazdy wypożyczane są na okres minimum jednego miesiąca, natomiast maksymalny okres wypożyczenia to trzy lata. Od teraz ta usługa dostępna będzie również w wybranych filiach Inter Cars.

Optymalizacja produkcji i nowa strategia firmy – wywrotki krojone na miarę
Ostatni rok dla Febera był czasem optymalizacji procesu produkcyjnego i określenia nowej strategii dla firmy. Przez ten czas wdrożona została między innymi gniazdowo-potokowa organizacja hali produkcyjnej, która daje możliwość wyprodukowania co najmniej 80 pojazdów miesięcznie.
Ponadto przystosowanie magazynów do nowoczesnego procesu produkcyjnego obniżyło zapotrzebowanie na transport wewnętrzny aż o 50%. Zmiany te, jak również renegocjacje umów z dostawcami umożliwiły znaczącą redukcję kosztów.
Zdaniem Witolda Kmieciaka, prezesa Feber najbardziej istotnym obecnie kryterium przy wyborze wywrotki powinna być jej waga. Dlatego Feber skoncentrował się na wytwarzaniu nowoczesnych, lekkich pojazdów samowyładowczych.
Już ponad 15 % produkcji stanowią pojazdy na ramach aluminiowych, pozostałe 85 % to pojazdy na ramach wykonanych ze specjalnej szwedzkiej stali Domex. Pojazdy z aluminiowymi skrzyniami ładunkowymi stanowią 80 % produkcji firmy Feber, uzupełniane przez wysokowytrzymałe, odporne na ścieranie skrzynie wykonane z Hardoxu.
„Wywrotka aluminiowa Feber to wysoka jakość, niska waga, niezawodność i bogate wyposażenie standardowe. Wszystkie te zalety spełniają oczekiwania wymagającego grona użytkowników.” – mówi Witold Kmieciak.
Niedawno Feber nawiązał także współpracę z zakresie dystrybucji specjalistycznych pojazdów firm Cornetto i Legras, które skutecznie uzupełniają ofertę sieradzkiego producenta.

Wyniki sprzedażowe i prognozy na najbliższy czas
W pierwszym półroczu 2011r. sprzedaż Febera wyniosła 38,9 mln zł czyli o 61% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Według prognoz, rok 2011 Feber powinien zakończyć ze sprzedażą ponad 700 pojazdów, co pozwoli na uzyskanie dodatniej rentowność netto w całym 2011 roku.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.