mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyróżnienie dla Renault

Wyróżnienie dla Renault

21 lipca, Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki odznaczył Agatę Szczech, dyrektor PR Renault Polska, specjalnym wyróżnieniem za wieloletnie zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa i edukacji na ten temat wśród dzieci i młodzieży.

Działania edukacyjne prowadzone są przez Renault Polska w ramach akcji "Bezpieczeństwo dla wszystkich". Medal Komisji Edukacji Narodowej Agata Szczech odebrała w Ministerstwie Edukacji w towarzystwie prezesa Olivier Murguet.

"Dla Renault bezpieczeństwo to sprawa honoru", powiedział niegdyś Louis Schweitzer, były prezes Grupy Renault. Te słowa nic nie straciły na swojej aktualności. Osiem modeli marki Renault uzyskało maksymalną ocenę 5 gwiazdek w crash-testach niezależnej organizacji Euro NCAP – w dniu dzisiejszym, Renault jest jedynym producentem samochodów, który uzyskał taki wynik.

Każdego roku koncern inwestuje 100 milionów euro w badania i rozwój w tej dziedzinie, by móc oferować gamę pojazdów zajmujących czołowe miejsca na rynku w zakresie bezpieczeństwa czynnego i biernego. 600 pracowników zaangażowanych jest w opracowanie nowatorskich rozwiązań zgodnie z dewizą Renault "bezpieczeństwo dla wszystkich".

Koncern Renault zaangażował się również w liczne działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży w dziedzinie bezpieczeństwa na drodze. Rozpoczęty w 2000 roku międzynarodowy program "Bezpieczeństwo dla wszystkich" objął do tej pory niemal 7 mln uczniów w całej Europie w wieku 7-11 lat, w Polsce ponad 400 tys. dzieci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross