Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyróżniona Mazda

Wyróżniona Mazda

Podczas ubiegłotygodniowego ogłoszenia wyników najnowszych testów zderzeniowych wyróżnienie "Euro NCAP Advanced" otrzymał również, opracowany przez Mazdę, system monitorowania tyłu pojazdu, który jest obecny m.in. w modelach Mazda 3 oraz 6.

Wyróżniona Mazda
Od ubiegłego roku Euro NCAP, poza przeprowadzaniem i publikowaniem szczegółowych wyników crash-testów najnowszych modeli, jakie pojawiają się w sprzedaży na europejskim rynku, nagradza również producentów aut za wprowadzanie dodatkowych technologii, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa. W sierpniowych testach wyróżnienie "Euro NCAP Advanced" otrzymał tylko układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM).

Przedstawiciele Euro NCAP docenili liczne zalety tego systemu w zakresie bezpieczeństwa. System pomaga kierowcy unikać niebezpiecznych sytuacji czy wręcz kolizji z innymi samochodami podczas zmiany pasa ruchu. Dwa czujniki radarowe – po jednym z każdej strony tylnego zderzaka – prowadzą stały pomiar odległości od otaczających pojazdów i ich względnej prędkości.


Przy prędkości powyżej 60 km/h układ monitorowania tyłu pojazdu ostrzega kierowcę świetlnym wskaźnikiem zbliżeniowym umieszczonym w lusterku zewnętrznym po stronie, po której w martwym polu znajduje się inny pojazd lub inny pojazd wjedzie tam w ciągu 5 sekund z odległości sięgającej nawet 50 m. Jeżeli kierowca włączy kierunkowskaz po stronie nadjeżdżającego pojazdu, wskaźnik zbliżeniowy zacznie szybko migać. Rozlegnie się również sygnał dźwiękowy, ostrzegający kierowcę przed zmianą pasa. System jest tak zaprojektowany, aby działał praktycznie w dowolnych warunkach pogodowych i wykrywał wszelkie rodzaje pojazdów, w tym motocykle.

Mazda, jako pierwszy japoński producent, wprowadziła układ monitorowania tyłu pojazdu w Europie w modelu Mazda6. Później był on dostępny w modelach Mazda3 i CX-7. W najbliższym czasie będzie elementem wyposażenia nowego modelu Mazda CX-5, który zostanie premierowo zaprezentowany podczas wystawy we Frankfurcie, obok odnowionego modelu Mazda3.Podobne wiadomości:

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Aktualności 2016-10-06

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

marko1 2011-08-30

To się chwali bezpieczeństwa, nigdy za dużo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
To już kolejny projekt polskiego przedstawicielstwa czeskiej marki związany z bezpieczną jazdą. Nowy Autodrom w Poznaniu pozwoli szkolić umiejętności kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj