mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyścig w Rościszowie odwołany

Wyścig w Rościszowie odwołany

Zarząd Automobilklubu Sudeckiego w Świdnicy podjął decyzję o rezygnacji z organizacji Wyścigu Górskiego w Rościszowie – rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, zaplanowanej w terminie 19-21 sierpnia.  Powodem rezygnacji jest odstąpienie od zaplanowanego na rok 2011, remontu drogi wojewódzkiej nr 383 na odcinku Rościszów - Przełęcz Walimska.

Wyścig w Rościszowie odwołany
W dniu 2 czerwca wpłynęło do biura Automobilklubu pismo z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, w którym stwierdzone zostało, iż z uwagi na ograniczone środki finansowe przeznaczone na remonty i odnowy nawierzchni dróg wojewódzkich w stosunku do ogromnych potrzeb, droga nr 383 nie znalazła się w planie remontów na rok 2011.Fakt ten jednoznacznie przekreślił zamierzenia organizacyjne, bo warunkiem koniecznym obowiązywania otrzymanej Licencji Krajowej PZM trasy wyścigu jest dokonanie bieżącej naprawy nawierzchni na całej długości trasy (U.3.1. Raportu Inspekcji Trasy Samochodowego Wyścigu Górskiego przeprowadzonej w dniu 23/24.10.2010 r.).
Tematy w artykule: wyścig górski Rościszów

Podobne wiadomości:

Mercedes z rekordem na Pikes Peak

Mercedes z rekordem na Pikes Peak

Aktualności 2015-07-02

Dytko na podium w Szwajcarii

Dytko na podium w Szwajcarii

Aktualności 2011-08-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech