mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysoka jakość GM

Wysoka jakość GM

General Motors zajął pierwszą lokatę w najnowszym badaniu przeprowadzonym w USA przez J.D. Power & Associates, zdobywając najwięcej pierwszych lokat w zakresie jakości i niezawodności.

Największy producent pojazdów na świecie brylował także w zakresie jakości początkowej, zwyciężając pięciokrotnie wśród 18 segmentów pojazdów. Przeobrażenia w zakresie jakości w Europie również przebiegają w błyskawicznym tempie, co potwierdzają wyniki pojazdów General Motors Europe (GME), a w szczególności jego kluczowej marki, czyli Opla. Opel dokonał największego postępu wśród producentów seryjnych biorąc pod uwagę Wskaźnik Zadowolenia Klienta (CSI) w Niemczech od czasu przeprowadzenia pierwszego badania w roku 2002. Opel Signum został uznany najlepszym samochodem niemieckim w badaniu CSI na rok 2005.

Peter G. Dersley, wiceprezes GME ds. jakości, potwierdza również postępy poczynione w Europie wewnętrznymi dokumentami, wykazując 65-procentowe zmniejszenie liczby reklamacji na przestrzeni lat 1999-2004. W tym samym okresie koszty gwarancji i ubezpieczenia spadły o 20 procent.

Marka Opel osiągnęła doskonałą pozycję we wszystkich kategoriach indywidualnych badania wskaźnika zadowolenia klienta (CSI) 2005, przeprowadzonych w Niemczech. Poprawa rzędu 5,1 punktu procentowego oznacza największy krok naprzód spośród niemieckich producentów samochodów od czasu pierwszego badania w roku 2002. Poszczególne kategorie badane w ramach CSI to jakość pojazdu i jego niezawodność, styl i wzornictwo oraz zadowolenie z obsługi klienta i kosztów eksploatacji. W tegorocznych wskaźnikach zadowolenia klienta Opel Signum pokonał wszystkich niemieckich producentów samochodów, a biorąc pod uwagę wszystkie marki, Signum uplasował się na 6 miejscu w stawce 119 konkurentów z całego świata.

W części poświęconej Wstępnemu Badaniu Jakości (IQS), modele GM zajęły pierwsze miejsce w 5 z 18 segmentów pojazdów w zakresie jakości początkowej. Wśród zwycięzców znaleźli się Chevrolet Malibu oraz Malibu Maxx, siostrzane amerykańskie modele Opla Vectry i Signum. Marki Buick i Cadillac zajęły w ogólnej klasyfikacji odpowiednio miejsce czwarte i piąte, wyprzedzając 31 innych marek na rynku amerykańskim. Największy na świecie producent pojazdów dokonał znacznego skoku, jeżeli chodzi o niezawodność pojazdu: GM odnotował zwycięstwo w 8 z 19 segmentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando