mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysokie loty Saaba

Wysokie loty Saaba

Szwedzki producent samochodów zamierza wzbić się ze swoją nową wersją samochodu na szczyt segmentu, w którym z roku na rok robi się coraz bardziej ciasno. Model Saab 9-7X Altitude Edition będzie miał za zadanie przeprowadzić ekskluzywną rewolucję w segmencie SUV.

Wysokie loty Saaba

Nowa wersja samochodu dostępna będzie w roku modelowym 2007 w specjalnej edycji, która zakłada wydanie na rynek jedynie 500 egzemplarzy, na dodatek bardzo 'obficie' wyposażonych. W skład limitowanej edycji w standard wchodzić będą takie elementy jak osiemnastocalowe felgi z polerowanego aluminium, poszerzone progi ułatwiające wejście do pojazdu, odtwarzacz DVD z wyświetlaczami wmontowanymi w zagłówki oraz ekskluzywny kolor nadwozia szary metalik przypominający swoją fakturą włókno węglowe. Oczywiście za dopłatą będzie go można zmienić na wersję 'Crystal Blue'.
 
W standardzie dla rocznika modelowego 2007 pojawi się także zaawansowany system nawigacji stworzony przez firmę OnStar. Pozwala on klientom na bezpośredni kontakt z doradcą, który wysyłać będzie krok po kroku instrukcje zagubionym kierowcom. Dodatkowo oferowany będzie system pozwalający kontrolować ciśnienie powietrza w oponach.
 
Saab 9-7X, którego debiut odbył się latem 2005 roku ma zamiar wnieść do swojego segmentu 'skandynawski' powiew jakości oraz oryginalnego designu. Za wersję z sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 4,2 litra trzeba będzie zapłacić w przeliczeniu na rynku amerykańskim około 130 tysięcy złotych. Za nieco mocniejszą jednostkę ośmiocylindrową o pojemności 5,3 litra trzeba będzie wydać 140 tysięcy złotych. 
 
Czytaj także:
 
Pomarańczowa przyszłość Saaba (2006-08-10)

Dynamiczny i zielony (2006-05-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-7X Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-7X

Podobne wiadomości:

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.