mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysokiej jakości paliwo tańsze niż Pb 95

Wysokiej jakości paliwo tańsze niż Pb 95

Niespotykane dotąd różnice w cenach na stacjach benzynowych nie dotyczą tylko oleju napędowego względem benzyny. Na niektórych stacjach wysokiej jakości paliwo można kupić taniej niż najtańszą zwykłą benzynę Pb 95.

Wysokiej jakości paliwo tańsze niż Pb 95
Na jednej ze stacji BP w Warszawie litr zwykłej benzyny Pb 95 kosztował w zeszłym tygodniu 3,83 zł. Tymczasem na stacji Jet 3,83 zł, a Bliskiej – 3,79 zł za litr. Rekordowo niska cena benzyny Pb 98 pojawiła się w Chorzowie przy ul. Katowickiej, gdzie kosztuje zaledwie 3,58 zł.

Zdaniem Pawła Poręby z biura prasowego Orlenu nie ma różnic w jakości Pb 98 w naszym kraju, bo prawie wszystkie stacje zaopatrują się w benzyny w płockiej PKN Orlen. Poręba przyznaje, że są miejsca, w których Pb 98 jest tańsza niż Pb 95. Zależy ot od rynku lokalnego i konkurencji na nim.

Komentuj:

~Tr00p 2006-11-29

a na stacji JET w katowicach PB95 jest po 3.38. nic tylko tankowac!

~Johny 2006-11-29

W Katowicach przy Centrum Handlowym Silesia na stacji Shella litr 95bp kosztuje 3,47zł.

~ekonom 2006-11-29

oszustwa oszustwami, ale swoją drogą to absurd, widac nikt nie kupuje "lepszych" paliw wiec zgodnie z zasadami ekonomii cena spada..

~eres 2006-11-29

a badał kto, czy ma ona te 98 oktanów, czy też zabobonna wiara w to, co napisane - zwyciężyła..? Bo ja pamiętam, jak po wielokrotnych kontrolach, tylko niewiele stacji może o sobie powiedzieć, że sprzedaje to - co oferuje. Oszustwa w naszym pięknym kraju to norma i codzienność. W każdej branży, a paliwa są w absolutnej czołówce...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando