mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysokoprężne Subaru

Wysokoprężne Subaru

Producent samochodów Subaru, firma Fuji Heavy Industries pracuje nad silnikiem wysokoprężnym. Będzie on montowany w nowym flagowym modelu przeznaczonym na rynek europejski.

Wysokoprężne Subaru

Władze firmy zadecydowały o przyspieszeniu produkcji po tym jak Toyota zgodziła się na współpracę w kwestii technologii hybrydowej. Do tej pory Subaru nie było technologicznie zaawansowane w wystarczjącym stopniu, aby móc produkować dwa rodzaje silników naraz. Teraz jednak sytuacja się odwróci. Wysokoprężny silnik ujrzy światło dzienne pod koniec 2007 roku lub na początku 2008 roku. Początkowo będzie montowany w modelu Legacy. Twórcy jednostki zapowiadają pełną kompatybilność z systemem symetrycznego napędu na wszystkie koła zaprojektowanym przez Subaru. Mechanizm ten stosowany jest w większości modeli japońskiego producenta.

Dowiedz się więcej o marce Subaru

Firma liczy, że do 2010 roku ponad połowa samochodów Subaru w Europie będzie napędzana silnikiem diesla. Na pozostałych kontynentach proporcja powinna utrzymać się na poziomie 20 procent. W celu zmniejszenia wydatków silnik będzie produkowany na tej samej linii montażowej co jego benzynowy odpowiednik, a będzie to możliwe dzięki unikalnej konstrukcji układu napędowego.

W zeszłym roku Toyota nabyła 8.7 procent udziałów Fuji Heavy, dzięki czemu zastąpiła General Motors jako największego udziałowca. Subaru nie chce aby doszło do całkowitej asymilacji firmy z Toyotą. Chcą oni pozostać niezależni, ale opierać się na obopólnej współpracy w rozwoju i redukcji kosztów produkcji.

Czytaj także:

"Toyota Camry w fabryce Subaru" (2006-03-13)

"Milionowy Forester" (2006-02-20)

"Subaru B9 Tribeca bezpieczne" (2006-02-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport