Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysokoprężne Subaru

Wysokoprężne Subaru

Producent samochodów Subaru, firma Fuji Heavy Industries pracuje nad silnikiem wysokoprężnym. Będzie on montowany w nowym flagowym modelu przeznaczonym na rynek europejski.

Wysokoprężne Subaru

Władze firmy zadecydowały o przyspieszeniu produkcji po tym jak Toyota zgodziła się na współpracę w kwestii technologii hybrydowej. Do tej pory Subaru nie było technologicznie zaawansowane w wystarczjącym stopniu, aby móc produkować dwa rodzaje silników naraz. Teraz jednak sytuacja się odwróci. Wysokoprężny silnik ujrzy światło dzienne pod koniec 2007 roku lub na początku 2008 roku. Początkowo będzie montowany w modelu Legacy. Twórcy jednostki zapowiadają pełną kompatybilność z systemem symetrycznego napędu na wszystkie koła zaprojektowanym przez Subaru. Mechanizm ten stosowany jest w większości modeli japońskiego producenta.

Dowiedz się więcej o marce Subaru

Firma liczy, że do 2010 roku ponad połowa samochodów Subaru w Europie będzie napędzana silnikiem diesla. Na pozostałych kontynentach proporcja powinna utrzymać się na poziomie 20 procent. W celu zmniejszenia wydatków silnik będzie produkowany na tej samej linii montażowej co jego benzynowy odpowiednik, a będzie to możliwe dzięki unikalnej konstrukcji układu napędowego.

W zeszłym roku Toyota nabyła 8.7 procent udziałów Fuji Heavy, dzięki czemu zastąpiła General Motors jako największego udziałowca. Subaru nie chce aby doszło do całkowitej asymilacji firmy z Toyotą. Chcą oni pozostać niezależni, ale opierać się na obopólnej współpracy w rozwoju i redukcji kosztów produkcji.

Czytaj także:

"Toyota Camry w fabryce Subaru" (2006-03-13)

"Milionowy Forester" (2006-02-20)

"Subaru B9 Tribeca bezpieczne" (2006-02-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Technika 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu
Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu
Aston Martin, Ford, Volvo, Rolls-Royce, a teraz Bentley i Lamborghini. Oto lista producentów, którzy zdecydowali się nie uczestniczyć w tegorocznej edycji salonu motoryzacyjnego w Paryżu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj