mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysokoprężne Subaru

Wysokoprężne Subaru

Producent samochodów Subaru, firma Fuji Heavy Industries pracuje nad silnikiem wysokoprężnym. Będzie on montowany w nowym flagowym modelu przeznaczonym na rynek europejski.

Wysokoprężne Subaru

Władze firmy zadecydowały o przyspieszeniu produkcji po tym jak Toyota zgodziła się na współpracę w kwestii technologii hybrydowej. Do tej pory Subaru nie było technologicznie zaawansowane w wystarczjącym stopniu, aby móc produkować dwa rodzaje silników naraz. Teraz jednak sytuacja się odwróci. Wysokoprężny silnik ujrzy światło dzienne pod koniec 2007 roku lub na początku 2008 roku. Początkowo będzie montowany w modelu Legacy. Twórcy jednostki zapowiadają pełną kompatybilność z systemem symetrycznego napędu na wszystkie koła zaprojektowanym przez Subaru. Mechanizm ten stosowany jest w większości modeli japońskiego producenta.

Dowiedz się więcej o marce Subaru

Firma liczy, że do 2010 roku ponad połowa samochodów Subaru w Europie będzie napędzana silnikiem diesla. Na pozostałych kontynentach proporcja powinna utrzymać się na poziomie 20 procent. W celu zmniejszenia wydatków silnik będzie produkowany na tej samej linii montażowej co jego benzynowy odpowiednik, a będzie to możliwe dzięki unikalnej konstrukcji układu napędowego.

W zeszłym roku Toyota nabyła 8.7 procent udziałów Fuji Heavy, dzięki czemu zastąpiła General Motors jako największego udziałowca. Subaru nie chce aby doszło do całkowitej asymilacji firmy z Toyotą. Chcą oni pozostać niezależni, ale opierać się na obopólnej współpracy w rozwoju i redukcji kosztów produkcji.

Czytaj także:

"Toyota Camry w fabryce Subaru" (2006-03-13)

"Milionowy Forester" (2006-02-20)

"Subaru B9 Tribeca bezpieczne" (2006-02-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.