mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wysokoprężne Subaru

Wysokoprężne Subaru

Producent samochodów Subaru, firma Fuji Heavy Industries pracuje nad silnikiem wysokoprężnym. Będzie on montowany w nowym flagowym modelu przeznaczonym na rynek europejski.

Wysokoprężne Subaru

Władze firmy zadecydowały o przyspieszeniu produkcji po tym jak Toyota zgodziła się na współpracę w kwestii technologii hybrydowej. Do tej pory Subaru nie było technologicznie zaawansowane w wystarczjącym stopniu, aby móc produkować dwa rodzaje silników naraz. Teraz jednak sytuacja się odwróci. Wysokoprężny silnik ujrzy światło dzienne pod koniec 2007 roku lub na początku 2008 roku. Początkowo będzie montowany w modelu Legacy. Twórcy jednostki zapowiadają pełną kompatybilność z systemem symetrycznego napędu na wszystkie koła zaprojektowanym przez Subaru. Mechanizm ten stosowany jest w większości modeli japońskiego producenta.

Dowiedz się więcej o marce Subaru

Firma liczy, że do 2010 roku ponad połowa samochodów Subaru w Europie będzie napędzana silnikiem diesla. Na pozostałych kontynentach proporcja powinna utrzymać się na poziomie 20 procent. W celu zmniejszenia wydatków silnik będzie produkowany na tej samej linii montażowej co jego benzynowy odpowiednik, a będzie to możliwe dzięki unikalnej konstrukcji układu napędowego.

W zeszłym roku Toyota nabyła 8.7 procent udziałów Fuji Heavy, dzięki czemu zastąpiła General Motors jako największego udziałowca. Subaru nie chce aby doszło do całkowitej asymilacji firmy z Toyotą. Chcą oni pozostać niezależni, ale opierać się na obopólnej współpracy w rozwoju i redukcji kosztów produkcji.

Czytaj także:

"Toyota Camry w fabryce Subaru" (2006-03-13)

"Milionowy Forester" (2006-02-20)

"Subaru B9 Tribeca bezpieczne" (2006-02-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca
Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca
Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.