Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wystartowało Road Show Michelina

Wystartowało Road Show Michelina

Michelin co roku organizuje cykl spotkań pt. Road Show, na które zaprasza swoich Partnerów z całej Polski. Tegoroczne impreza potrwa do 11 marca. W tym czasie Michelin odwiedzi dwanaście polskich miast prezentując najnowsze osiągnięcia koncernu.

Wystartowało Road Show Michelina
W tym roku po raz pierwszy w trakcie Road Show, Michelin spotyka się również z przedstawicielami mediów. To właśnie z dla dziennikarzy, Michelin przygotował prezentacje opisujące najnowsze produkty, osiągnięcia technologiczne, bieżące informacje dotyczące regulacji prawnych oraz narzędzi pozwalających lepiej poznać oponę. Na tegorocznej imprezie koncern przestawia także (po raz pierwszy w Polsce) założenia pierwszej globalnej kampanii Michelin, która w Polsce rozpocznie się już 19 marca. Hasło kampanii – „Właściwa opona zmienia wszystko” – ma pokazać w mediach na całym świecie konkurencyjną przewagę opon Michelin, umocnić wizerunek firmy jako lidera innowacyjności i wyjaśnić konsumentom korzyści płynące z używania opon tej marki.

Na Road Show przedstawiane są również Aktualności Techniczne Michelin (ATM) – wydawnictwo przeznaczone zarówno dla pracowników serwisu jak i użytkowników opon chcących zgłębić swoją wiedzę. ATM przedstawia ciekawostki, poparte dowodami, przykładami i wyjaśnieniami pozwalającymi lepiej zrozumieć między innymi: dlaczego opony mogą oszczędzać paliwo, jakie są różnice w osiągach poszczególnych opon, etapy procesu starzenia się opony czy nowe europejskie regulacje dotyczące etykiet na oponach oraz limitów emisji hałasu dla opon.

Podczas tegorocznych spotkań po raz pierwszy są prezentowane w Polsce dwie najnowsze opony Grupy Michelin: MICHELIN Pilot Sport 3 i KLEBER Dynaxer HP3. Z punktu widzenia firm, szczególnie interesujący może być ten drugi model. KLEBER Dynaxer HP3 to bowiem uniwersalna opona do samochodów miejskich, kompaktowych i minivanów, przystosowana do jazdy w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Road Show Michelin 2010 będzie gościło sprzedawców opon w następujących miastach: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Szczecin, Warszawa, Lublin, Białystok, Olsztyn, Łódź, Kraków, Zabrze i Wrocław.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.