mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wystawa Paris Motor Show z nowym rekordem

Wystawa Paris Motor Show z nowym rekordem

1.253.513 osób pojawiło się na targach motoryzacyjnych w Paryżu. To o ponad 20 tys. więcej niż w rekordowym jak dotąd 2012 roku. Paryska wystawa pobiła przy okazji jeszcze parę innych rekordów.

Wystawa Paris Motor Show z nowym rekordem
Z taką liczbą osób, które pojawiły się podczas tegorocznej edycji targów, wystawa Mondial de l'Automobile jest największą wystawą motoryzacyjną na świecie. O takich liczbach mogą co najwyżej pomarzyć inne najważniejsze salony samochodowe - w Genewie, Detroit czy we Frankfurcie.

Jednak nie tylko liczba osób na wystawie w Paryżu była wyjątkowa. Pobite zostały także inne rekordy. Ponad 10 tys. osób, tj. o ponad 20 proc. więcej niż przed dwoma latami, odbyło próbne jazdy autami elektrycznymi oraz hybrydowymi. Na wystawie pojawiło się ponad 10 tys. akredytowanych dziennikarzy ze 103 krajów. Strona internetowa targów miała w tym czasie ponad 8,2 mln wejść, a profil wystawy na facebooku z liczbą 47 tys. fanów jest największym takim profilem spośród wszystkich targów motoryzacyjnych.

Zadowoleni są jednak nie tylko organizatorzy. Również i wystawcy, którzy zaprezentowali łącznie ponad 100 premierowych modeli i zawarli więcej umów w czasie dni targowych.

Następna edycja wystawy Paris Motor Show odbędzie się w dniach 1-16 października 2016 roku. Wcześniej, w dniach 29 i 30 września, będą dni przeznaczone dla przedstawicieli prasy.
Tematy w artykule: Paryż targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź

Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna...

Samochody luksusowe 2016-09-13

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.