mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wywalczyli podwyżki

Wywalczyli podwyżki

Pracownicy zakładów branży motoryzacyjnej mogą liczyć na podwyżki płac. Jak informuje NSZZ Solidarność, związkowcy osiągnęli sukces i w prawie wszystkich zakładach wynegocjowali podwyżki wynagrodzeń.

Wywalczyli podwyżki
Wspólna walka związkowców z firm motoryzacyjnych o podwyżki zakończyła się sukcesem. Decyzję o zjednoczeniu starań o lepsze zarobki Regionalna Sekcja Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ Solidarność podjęła w zeszłym roku. Określono wtedy propozycje ich maksymalnej i minimalnej wysokości.

Związkowcy nie chcą odkrywać przed pracodawcami, jakie to były kwoty, jednak odnieśli sukces. W prawie wszystkich zakładach udało im się wynegocjować podwyżki wynagrodzeń, przy czym w wielu firmach podwyżki przekroczyły żądane minimum.

Według Sławomira Ciebiery, przewodniczącego Solidarności w gliwickim Oplu, gdyby związkowcy wszystkich branż potrafili się solidaryzować w sprawie podwyżek, to dla pracodawców byłby to sygnał ostrzegawczy. Jest zdania, że z doświadczeń RSPM NSZZ Solidarność powinni skorzystać związkowcy w całym kraju, gdyż wspólne działanie to ogromny argument w starciu z pracodawcą.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?