mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wywalczyli podwyżki

Wywalczyli podwyżki

Pracownicy zakładów branży motoryzacyjnej mogą liczyć na podwyżki płac. Jak informuje NSZZ Solidarność, związkowcy osiągnęli sukces i w prawie wszystkich zakładach wynegocjowali podwyżki wynagrodzeń.

Wywalczyli podwyżki
Wspólna walka związkowców z firm motoryzacyjnych o podwyżki zakończyła się sukcesem. Decyzję o zjednoczeniu starań o lepsze zarobki Regionalna Sekcja Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ Solidarność podjęła w zeszłym roku. Określono wtedy propozycje ich maksymalnej i minimalnej wysokości.

Związkowcy nie chcą odkrywać przed pracodawcami, jakie to były kwoty, jednak odnieśli sukces. W prawie wszystkich zakładach udało im się wynegocjować podwyżki wynagrodzeń, przy czym w wielu firmach podwyżki przekroczyły żądane minimum.

Według Sławomira Ciebiery, przewodniczącego Solidarności w gliwickim Oplu, gdyby związkowcy wszystkich branż potrafili się solidaryzować w sprawie podwyżek, to dla pracodawców byłby to sygnał ostrzegawczy. Jest zdania, że z doświadczeń RSPM NSZZ Solidarność powinni skorzystać związkowcy w całym kraju, gdyż wspólne działanie to ogromny argument w starciu z pracodawcą.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.