mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wywrotki KH-KIPPER na A2

Wywrotki KH-KIPPER na A2

W listopadzie bieżącego roku firma KH-KIPPER zrealizowała dostawę 12 sztuk zabudów na pojazdach przeznaczonych do utrzymania autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl-Świecko.

Wywrotki KH-KIPPER na A2
Przekazane pojazdy to:
2 szt. MAN 4x2 z wywrotką trójstronną W3F
1 szt. MAN 6x4 z wywrotką trójstronną W3F i żurawiem hydraulicznym HMF
5 szt. MAN 6x4 w zabudową skrzyniową stałą ZSA
2 szt. Volvo 4x2 z wywrotką trójstronną W3F
2 szt. Volvo 6x4 z wywrotką trójstronną W3F i żurawiem hydraulicznym Hiab

Zimą podwozie z zabudową służy jako nośnik do posypywarek do zimowego utrzymania autostrady A2, a latem do bieżącego utrzymania jej infrastruktury. Wszystkie samochody wyposażone zostały w pługi czołowe i posypywarki firmy Schmidt, a 3-osiowe dodatkowo w boczne pługi tego producenta.
Żurawie hydrauliczne wyposażone są w taki osprzęt roboczy jak chwytak do materiałów sypkich i widły paletowe.

Podłoga i ściany skrzyń trójstronnych W3F wykonane zostały z odpowiednio 5- i 3-milimetrowej grubości stali 18G2A (ST52). Burty boczne dzielone na długości i burta tylna posiadają zawiasy górne i dolne. Burty tylne zostały wykonane w formie klapo-drzwi otwieranych również na boki. Siatka na burcie przedniej chroni kabinę przed uderzeniami. Pojazdy zostały wyposażone w kompletny układ hydrauliczny umożliwiający wywrot trójstronny. Uchwyty do mocowania ładunku (4 sztuki na stronę) zamontowane w podłodze skrzyni pozwalają na mocowanie posypywarki.

Natomiast skrzynie stałe wykonane zostały odpowiednio: podłoga – sklejka antypoślizgowa, burty – aluminium wysokiej jakości. Burty boczne również zostały podzielone na długości, a tylna burta wykonana w formie klapo-drzwi otwieranych na boki.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.