mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyzwanie dla złodziei

Wyzwanie dla złodziei

Saab 9-3 SportSedan spełnia nowe szwedzkie standardy zabezpieczeń

Nowy Saab 9-3 SportSedan to pierwszy samochód, spełniający zaostrzone standardy w zakresie zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą, zgodne z najnowszymi wymogami organizacji Swedish Theft Protection Association, przeciwdziałającej m.in. kradzieżom pojazdów mechanicznych.

Odbierając certyfikat TFFN01 z rąk przedstawicieli organizacji certyfikacyjnej Swedish Fire and Security - Lars Evenson, Szef Projektu w dziale zabezpieczeń Saab Automobile Trollhättan powiedział: „Mamy teraz pisemne świadectwo „odporności” naszego nowego samochodu na próby włamania. Jest to bardzo cenne, ponieważ wszystkie w zasadzie firmy naszej branży dążą do takiego potwierdzenia jakości stosowanych przez siebie rozwiązań.”

Saab stworzył system zabezpieczenia samochodu powodujący, iż nie ma większego sensu kradzież pojazdu lub jego wyposażenia. I tak na przykład, system audio jest „elektronicznie skojarzony” z konkretnym samochodem i nie będzie działał w żadnym innym – bez uprzedniej zmiany kodowania, którego dokonać może tylko autoryzowany dealer Saaba.

W zakresie doskonalenia standardów zabezpieczeń Saab ściśle współpracuje ze Swedish Theft Protection Association a także ze znanym brytyjskim centrum badawczym Thatcham.

„Nasi partnerzy doskonale znają metody działania włamywaczy i złodziei samochodowych” – mówi dalej Lars Evenson – „Ponadto – wiele komponentów samochodu zaopatrzyliśmy w kody bezpieczeństwa, tak więc ich obrót na rynku jest wręcz niemożliwy. Współdziałamy też ściśle ze szwedzką policją oraz europejską organizacją policyjną Europol.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.