mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrasta zatrudnienie

Wzrasta zatrudnienie

40% pracodawców w ciągu ostatniego półrocza zwiększyło poziom zatrudnienia - wynika z najnowszej edycji sondażu „Plany Pracodawców". To dużo lepszy wynik niż w trzech poprzednich edycjach badania.

Wzrasta zatrudnienie
- Przedstawione wyniki planów działania pracodawców to kolejny dowód na to, że wracamy na ścieżkę wzrostu. Po optymistycznych danych GUS o sprzedaży detalicznej w sierpniu, po podniesieniu wskaźników nastrojów przedsiębiorców, teraz mamy kolejny dowód w postaci tego badania - skomentował obecny na konferencji minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz.

Pracodawcy optymistycznie widzą przyszłość. Jedna czwarta z nich ocenia tempo wzrostu gospodarczego na większe niż w rzeczywistości, 28% chce zatrudniać nowych pracowników, 17% chce dać im podwyżki. Plany wzrostu zatrudnienia w najbliższym półroczu są bezpośrednio związane z przewidywaną poprawą sytuacji gospodarczej kraju. W porównaniu do poprzedniego kwartału istotnie wzrosła liczba firm zakładających wzrost gospodarczy (25% obecnie wobec 14% w maju br.) - tłumaczył Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Agencji Randstad.

- Do końca sierpnia br. 33 inwestorów obsługiwanych przez PAIiIZ podjęło decyzję o inwestycji w Polsce. Rosnąca liczba miejsc pracy to z jednej strony sygnał, że Polska stwarza odpowiednie warunki dla inwestycji, z drugiej - bodziec napędzający gospodarkę - komentowała członek Zarządu PAIiIZ Monika Piątkowska. Wiceprezes stwierdziła również, że sondaż wyraźnie pokazuje, że przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość. Nie bez znaczenia, jej zdaniem, jest kwestia elastycznego czasu pracy. - PAIiIZ przez dwa lata, w badaniach poświęconych barierom w prowadzeniu działalności inwestycyjnej, postulował takie zmiany w prawie pracy. Jeżeli dodam jeszcze decyzję rządu o wydłużeniu specjalnych stref ekonomicznych to kształtuje nam się obraz kraju, jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów - podsumowała.
Tematy w artykule: gospodarka koniunktura gospodarcza

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Aktualności 2014-03-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.