mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrasta zatrudnienie

Wzrasta zatrudnienie

40% pracodawców w ciągu ostatniego półrocza zwiększyło poziom zatrudnienia - wynika z najnowszej edycji sondażu „Plany Pracodawców". To dużo lepszy wynik niż w trzech poprzednich edycjach badania.

Wzrasta zatrudnienie
- Przedstawione wyniki planów działania pracodawców to kolejny dowód na to, że wracamy na ścieżkę wzrostu. Po optymistycznych danych GUS o sprzedaży detalicznej w sierpniu, po podniesieniu wskaźników nastrojów przedsiębiorców, teraz mamy kolejny dowód w postaci tego badania - skomentował obecny na konferencji minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz.

Pracodawcy optymistycznie widzą przyszłość. Jedna czwarta z nich ocenia tempo wzrostu gospodarczego na większe niż w rzeczywistości, 28% chce zatrudniać nowych pracowników, 17% chce dać im podwyżki. Plany wzrostu zatrudnienia w najbliższym półroczu są bezpośrednio związane z przewidywaną poprawą sytuacji gospodarczej kraju. W porównaniu do poprzedniego kwartału istotnie wzrosła liczba firm zakładających wzrost gospodarczy (25% obecnie wobec 14% w maju br.) - tłumaczył Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Agencji Randstad.

- Do końca sierpnia br. 33 inwestorów obsługiwanych przez PAIiIZ podjęło decyzję o inwestycji w Polsce. Rosnąca liczba miejsc pracy to z jednej strony sygnał, że Polska stwarza odpowiednie warunki dla inwestycji, z drugiej - bodziec napędzający gospodarkę - komentowała członek Zarządu PAIiIZ Monika Piątkowska. Wiceprezes stwierdziła również, że sondaż wyraźnie pokazuje, że przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość. Nie bez znaczenia, jej zdaniem, jest kwestia elastycznego czasu pracy. - PAIiIZ przez dwa lata, w badaniach poświęconych barierom w prowadzeniu działalności inwestycyjnej, postulował takie zmiany w prawie pracy. Jeżeli dodam jeszcze decyzję rządu o wydłużeniu specjalnych stref ekonomicznych to kształtuje nam się obraz kraju, jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów - podsumowała.
Tematy w artykule: gospodarka koniunktura gospodarcza

Podobne wiadomości:

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

PAIiIZ: 34 projekty inwestycyjne motobranży

PAIiIZ: 34 projekty inwestycyjne motobranży

Aktualności 2014-03-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.