mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrosła produkcja w marcu br.

Wzrosła produkcja w marcu br.

Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu br. o 15,5 proc. wobec poprzedniego miesiąca. Poprawę odnotowali min. producenci sprzętu transportowego. Wyniki te były lepsze od oczekiwań analityków Ministerstwa Gospodarki.

Wzrosła produkcja w marcu br.
W porównaniu z analogicznym miesiącem 2008 roku w marcu br. wysoki wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w działach produkujących dobra konsumpcyjne, wyroby farmaceutyczne i spożywcze. Wzrost był widoczny także w przypadku producentów sprzętu transportowego (19,9 proc.), urządzeń elektrycznych (12,9 proc.) oraz maszyn i urządzeń (7,8 proc.).

Spadek w marcu br., w odniesieniu do analogicznego miesiąca ub.r., odnotowano w 15 spośród 34 działów przemysłu. Najsilniej odczuła to branża produkcji metali (34,1 proc.). Produkcja koksu i produktów rafinacji ropy naftowej spadła o 13,7 proc.

Zdecydowanie wolniej niż w poprzednich miesiącach zmniejszyła się produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep (12 proc). Silny spadek odnotowano także w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną i gaz (11,9 proc.), co jest efektem ogólnego spowolnienia produkcji przemysłowej.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.