mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrosła produkcja w marcu br.

Wzrosła produkcja w marcu br.

Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu br. o 15,5 proc. wobec poprzedniego miesiąca. Poprawę odnotowali min. producenci sprzętu transportowego. Wyniki te były lepsze od oczekiwań analityków Ministerstwa Gospodarki.

Wzrosła produkcja w marcu br.
W porównaniu z analogicznym miesiącem 2008 roku w marcu br. wysoki wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w działach produkujących dobra konsumpcyjne, wyroby farmaceutyczne i spożywcze. Wzrost był widoczny także w przypadku producentów sprzętu transportowego (19,9 proc.), urządzeń elektrycznych (12,9 proc.) oraz maszyn i urządzeń (7,8 proc.).

Spadek w marcu br., w odniesieniu do analogicznego miesiąca ub.r., odnotowano w 15 spośród 34 działów przemysłu. Najsilniej odczuła to branża produkcji metali (34,1 proc.). Produkcja koksu i produktów rafinacji ropy naftowej spadła o 13,7 proc.

Zdecydowanie wolniej niż w poprzednich miesiącach zmniejszyła się produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep (12 proc). Silny spadek odnotowano także w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną i gaz (11,9 proc.), co jest efektem ogólnego spowolnienia produkcji przemysłowej.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando