mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost Toyocie mają zapewnić hybrydy

Wzrost Toyocie mają zapewnić hybrydy

Zakładany wzrost sprzedaży oraz zysków Toyoty na europejskim kontynencie w przyszłym roku w dużej mierze ma być osiągnięty dzięki rosnącej popularności modeli o napędzie hybrydowym.

Wzrost Toyocie mają zapewnić hybrydy
Strategia stawiania na modele hybrydowe i sukcesywne poszerzanie oferty w tym segmencie zaczyna przynosić rezultaty. Toyota zawsze była niekwestionowanym liderem rynku aut hybrydowych. Teraz modele te nie są już tylko dodatkiem do oferty, ale zaczynają odgrywać coraz większą rolę w łącznej sprzedaży japońskiej marki. W listopadzie europejska sprzedaż Toyoty wzrosła o 6,9 proc. i w dużej mierze ten wzrost zawdzięcza hybrydowemu Lexusowi IS oraz Yarisowi i Aurisowi również w tej odmianie. A cały europejski rynek (UE, Szwajcaria oraz Norwegia) zanotowała spadek na poziomie 2,8 proc.

Udział hybryd w łącznej sprzedaży Toyoty na Starym Kontynencie wzrósł z 13 proc. w 2012 roku do 20 proc. w tym roku.

Co więcej, Toyota wraz ze wzrostami sprzedaży może się pochwalić rosnącymi zyskami z działalności w Europie, czego nie da się powiedzieć o działalności GM oraz Forda. W trzecim kwartale roku Toyota zwiększyła swój zysk operacyjny ponad dwukrotnie do 193 mln dolarów w porównaniu do tego samego okresu 2012 r.

Co ciekawe, w 2008 r., kiedy to Toyota Europe zdołała sprzedać ponad milion aut, zanotowała straty. W zeszłym roku, przy sprzedaży na poziomie 838 tys. aut, wygenerowano zyski. Również i ten rok ma się zakończyć na wyraźnym plusie.

Toyota nie dąży jednak za wszelką cenę do pobicia wyniku sprzed pięciu lat. Granica miliona sprzedanych samochodów ma zostać pokonana dopiero w 2016 r. W tym to celu, stopniowo poszerzana jest europejska produkcja Toyoty. Obecnie od 62 do 65 proc. aut sprzedanych w Europie pochodzi z fabryk zlokalizowanych na naszym kontynencie (Francja, Wlk. Brytania, Turcja). Do końca 2015 r. wskaźnik ten ma wzrosnąć do 75 proc.

Podobne wiadomości:

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~adam 2013-12-30

od kiedy to turcja jest w europie??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.