mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost Toyoty

Wzrost Toyoty

Wczoraj zarząd Toyota Motor Corp. poinformował o planowanym wzroście sprzedaży całej grupy o 7% w 2005 roku. Łączna sprzedaż Toyoty, Lexusa, Sciona, Daihatsu i Hino ma przekroczyć 8 milionów sztuk.

Wzrost Toyoty

Przypomnijmy, że w tym roku japończykom udało się zrealizować zamierzenia 10% wzrostu sprzedaży marki Toyota i 10% rozwoju globalnego. W opublikowanych materiałach, koncern zapowiada dalszą ekspansję.

Dzięki zwiększeniu efektywności wszystkich swoich fabryka na całym Świecie i większemu naciskowi na wyniki sprzedaży w rozwijających się krajach, Toyota chce osiągnąć 7% przyrost. Będzie to rezultat podniesienia łącznej sprzedaży pojazdów do 8.03 miliona sztuk. W tym samam marka Toyoty ma zanotować zbyt na poziomie 7.18 milionów aut.

W zrealizowaniu tych zamierzeń miał dopomóc model Prius, którego optymistyczne przyjęcie w USA pozwalały prognozować wynik nawet 8.5 miliona aut w 2006 (dla całego koncernu). Jednak łyżką dziegciu dla japończyków jest spowolnienie na rynku północnoamerykańskim. Musieli oni ostudzić swoje plany realizacji zamierzeń na 2006 rok i obniżyć prognozy sprzedaży 2.15 miliona aut i 5% wzrostu w 2005.

Amortyzując brak rozwoju w Stanach, koncern zapowiada, że będzie starał się maksymalne wykorzystać szanse rozwoju w Chinach, Europie wschodniej i Azji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Już myśleliśmy, że Ken Block powoli się „kończy”, a tymczasem Amerykanin zaskoczył kilka tygodni temu wszystkich fanów widowiskową produkcją Terrakhaną, a teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej hardkorowy film.