mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost diesla

Wzrost diesla

Opublikowany niedawno coroczny raport firmy Ricardo na temat sprzedaży samochodów osobowych z silnikiem diesla w Europie Zachodniej potwierdził rekordowy udział w rynku samochodów z tego typu silnikami.

Według raportu, 13 już jego edycji, w 2004 roku wzrost sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi był największy w tej dekadzie. Udział tego typu aut w zachodnioeuropejskim rynku samochodowym wzrósł do 48%. Wg prognoz tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, gdyż nie widać żadnych oznak spowolnienia, a diesle stają się coraz popularniejsze wśród kupujących. Volkswagen np. twierdzi, że 60% jego klientów preferuje obecnie silniki wysokoprężne.

Zupełnie inna sytuacja ma miejsce na rynku motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych. W chwili obecnej wiele koncernów nie oferuje w ogóle aut z silnikami diesla, a ubiegłoroczna sprzedaż wyniosła zaledwie 43 tys. sztuk.

Z raportu wynika jednak, że rynek amerykański w najbliższych latach czeka ogromny bum. Do roku 2012 w Stanach będzie sprzedawanych blisko milion samochodów rocznie napędzanych silnikami diesla, a w 2015 liczba ta wzrośnie do 1,5 miliona. Będzie to następstwem zmiany gustów klientów, norm emisji spalin oraz prawodawstwa dotyczącego stosowania paliw, a także wprowadzeniem nowych technologii w jednostkach wysokoprężnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?