Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost produkcji w Chinach w maju o 30,5%

Wzrost produkcji w Chinach w maju o 30,5%

Jak podały oficjalne rządowe źródła w maju nastąpił wzrost produkcji samochodów w porównaniu do maju ubiegłego roku o 30,5%. Jednak już kolejny miesiąc z rzędu ma miejsce malejąca tendencja.

W kwietniu wzrost produkcji do ubiegłego roku wynosił 42,6%, zaś w lutym nawet 62,1%. Według strony chińskiej spowolnienie to jest wynikiem kilku czynników. Przede wszystkim zaostrzono warunki udzielania pożyczek na zakup samochodów, jednocześnie po targach samochodowych w Pekinie potencjalni klienci czekają na nowe modele oraz obniżki cen. Maj dodatkowo jest okresem przedwakacyjnym, kiedy zawsze następowało obniżenie sprzedaży. Ponadto w ubiegłym roku w tym okresie na terenie Chin miało miejsce nasilenie epidemii SARS, co spowodowało masowe przesiadanie się ludności ze środków komunikacji publicznej do prywatnych pojazdów.

Produkcja w maju wyniosła 215.100 samochodów, o 10,2% mniej niż w kwietniu. Jest to o tyle dziwne, że większość koncernów motoryzacyjnych zainwestowała tam spore sumy pieniędzy, w celu potrojenia do końca dekady liczby wyprodukowanych aut. W ubiegłym roku liczba nowych aut wyniosła ponad 2 miliony, prawie dwa razy więcej niż w 2002.

Od początku tego roku do końca maja produkcja w Chinach wyniosła 1,03 miliona samochodów, o 37,6% więcej niż rok temu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj