mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost sprzedaży Volvo Dynafleet

Wzrost sprzedaży Volvo Dynafleet

Sprzedaż opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą on-line, Dynafleet, podwoiła się w ciągu półtora roku. Coraz więcej klientów przekonuje się, że narzędzie to pomaga znacząco zredukować koszty paliwa.

Wzrost sprzedaży Volvo Dynafleet
- Od chwili wprowadzenia na rynek najnowszej wersji Dynafleet, liczba subskrypcji wzrosła z 11 000 do 21500. Więcej niż co trzeci samochód ciężarowy sprzedawany w Europie jest obecnie wyposażony w ten system. Na niektórych rynkach, takich jak Francja, Dania i Finlandia, system Dynafleet trafia na wyposażenie ponad 60 procent wszystkich nowych pojazdów - mówi Johan Selvén, menedżer ds. zarządzania flotą i szkolenia kierowców w Volvo Trucks.

Paliwo w centrum uwagi
Czynnikami kryjącymi się za tak dużym wzrostem sprzedaży są rosnące ceny paliwa i coraz ostrzejsza konkurencja pomiędzy firmami transportowymi. To trend, który toruje drogę dla nowych narzędzi i aplikacji wspomagających klientów w poprawie rentowności.
- Z pomocą Dynafleet firma transportowa pozyskuje mnóstwo informacji, w tym szczegółowe dane o stylu jazdy poszczególnych kierowców i zużyciu paliwa w różnych warunkach drogowych. To doskonały punkt wyjścia dla szkoleń w zakresie ekonomicznej jazdy. Poprzez połączenie Dynafleet ze szkoleniami kierowców, wielu z naszych klientów zdołało zredukować koszty paliwa nawet o siedem procent - wyjaśnia Johan Selvén.

Dojrzały rynek - dojrzałe produkty
Systemy telematyczne stały się naturalnymi narzędziami pracy, zarówno dla przewoźników, jak i kierowców. Coraz więcej osób traktuje systemy zarządzania flotą jako coś zupełnie oczywistego, podobnie jak komputerowe systemy finansowo-księgowe. Rynek dojrzał. Dojrzały również produkty.
- Aktualnie oferujemy elastyczne rozwiązanie, pozwalające każdemu klientowi dopasować funkcje systemu do swoich indywidualnych potrzeb. System jest łatwy w użyciu, a koszt subskrypcji nie przekracza kwoty 15 euro miesięcznie. Wzrost sprzedaży Dynafleet jest dowodem na to, że mamy produkt, który zapewnia klientom realne korzyści - mówi Tom Pontzeele, menedżer ds. handlowych, odpowiedzialny za Dynafleet w krajach Beneluksu.

Fakty dotyczące Dynafleet
Dynafleet to opracowany przez Volvo Trucks system zarządzania flotą oparty na technologii internetowej, usprawniający planowanie i realizację zadań transportowych. Dynafleet zawiera szereg funkcji zgrupowanych w czterech usługach: Paliwo & Środowisko, Czas pracy kierowcy, Lokalizacja oraz Komunikaty. Poszczególne usługi są oferowane osobno lub dostępne w dowolnej kombinacji. Dynafleet można z łatwością zintegrować z używanymi przez klienta systemami administracyjnymi.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic