mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost sprzedaży Volvo Dynafleet

Wzrost sprzedaży Volvo Dynafleet

Sprzedaż opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą on-line, Dynafleet, podwoiła się w ciągu półtora roku. Coraz więcej klientów przekonuje się, że narzędzie to pomaga znacząco zredukować koszty paliwa.

Wzrost sprzedaży Volvo Dynafleet
- Od chwili wprowadzenia na rynek najnowszej wersji Dynafleet, liczba subskrypcji wzrosła z 11 000 do 21500. Więcej niż co trzeci samochód ciężarowy sprzedawany w Europie jest obecnie wyposażony w ten system. Na niektórych rynkach, takich jak Francja, Dania i Finlandia, system Dynafleet trafia na wyposażenie ponad 60 procent wszystkich nowych pojazdów - mówi Johan Selvén, menedżer ds. zarządzania flotą i szkolenia kierowców w Volvo Trucks.

Paliwo w centrum uwagi
Czynnikami kryjącymi się za tak dużym wzrostem sprzedaży są rosnące ceny paliwa i coraz ostrzejsza konkurencja pomiędzy firmami transportowymi. To trend, który toruje drogę dla nowych narzędzi i aplikacji wspomagających klientów w poprawie rentowności.
- Z pomocą Dynafleet firma transportowa pozyskuje mnóstwo informacji, w tym szczegółowe dane o stylu jazdy poszczególnych kierowców i zużyciu paliwa w różnych warunkach drogowych. To doskonały punkt wyjścia dla szkoleń w zakresie ekonomicznej jazdy. Poprzez połączenie Dynafleet ze szkoleniami kierowców, wielu z naszych klientów zdołało zredukować koszty paliwa nawet o siedem procent - wyjaśnia Johan Selvén.

Dojrzały rynek - dojrzałe produkty
Systemy telematyczne stały się naturalnymi narzędziami pracy, zarówno dla przewoźników, jak i kierowców. Coraz więcej osób traktuje systemy zarządzania flotą jako coś zupełnie oczywistego, podobnie jak komputerowe systemy finansowo-księgowe. Rynek dojrzał. Dojrzały również produkty.
- Aktualnie oferujemy elastyczne rozwiązanie, pozwalające każdemu klientowi dopasować funkcje systemu do swoich indywidualnych potrzeb. System jest łatwy w użyciu, a koszt subskrypcji nie przekracza kwoty 15 euro miesięcznie. Wzrost sprzedaży Dynafleet jest dowodem na to, że mamy produkt, który zapewnia klientom realne korzyści - mówi Tom Pontzeele, menedżer ds. handlowych, odpowiedzialny za Dynafleet w krajach Beneluksu.

Fakty dotyczące Dynafleet
Dynafleet to opracowany przez Volvo Trucks system zarządzania flotą oparty na technologii internetowej, usprawniający planowanie i realizację zadań transportowych. Dynafleet zawiera szereg funkcji zgrupowanych w czterech usługach: Paliwo & Środowisko, Czas pracy kierowcy, Lokalizacja oraz Komunikaty. Poszczególne usługi są oferowane osobno lub dostępne w dowolnej kombinacji. Dynafleet można z łatwością zintegrować z używanymi przez klienta systemami administracyjnymi.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.