mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > X3 z nowym silnikiem

X3 z nowym silnikiem

Od początku drugiego kwartału BMW X3 będzie dostępny z nowym silnikiem. Do dwóch trzylitrowych jednostek dołączy benzynowy silnik o pojemności 2,5l.

X3 z nowym silnikiem

Będzie to ten sam 2,5-litrowy silnik znany z innych modeli, rozwijający moc 192 KM z maksymalnym momentem obrotowym 245 Nm. Podobnie jak oba trzylitrowe silniki - benzynowy i diesel, nowa jednostka będzie dostępna z sześciobiegową skrzynią. Pozwoli ona autu rozpędzić się do 100 km/h ze startu w 8,9 (9,8 dla automatycznej skrzyni) sekundy oraz uzyskać maksymalną prędkość 208 km/h. Przy tych osiągach spalanie wynosi 11,2 (11,9) l/100 km.

Nowa wersja silnikowa w ofercie znajdzie się w drugim kwartale tego roku i będzie o około 2.200 euro tańsza od obu wersji z silnikiem 3,0 l.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech