mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > XK już czeka...

XK już czeka...

Jaguar zmienia wartę - na scenę w klasie sportowych coupe już niedługo wkroczy zmiennik dla obecnie oferowanego modelu XK. I dobrze, bo konkurencja jak na razie wyprzedza go.

XK już czeka...

ALC - Advanced Lightweight Coupe - wszyscy wielbiciele motoryzacji pamiętają zapewne ten udany stylistycznie koncept zaprezentowany na tegorocznych targach w Detroit.

Już wtedy mówiło się, że jest to zwiastun nowego XK i faktycznie nowy model to rozwinięcie koncepcji prototypu. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Audi TT, auto przeszło jedynie drobne zmiany dostosowujące do wymogów produkcyjnych.

W miejsce dodatkowych wlotów powietrza w przednim zderzaku trafiły lampy przeciwmgielne, zrewidowano również kształt lusterek bocznych i linii tylnych nadkoli. Poza tym brak większych zmian - styliści muszą być w siódmym niebie.

Natomiast w stosunku do obecnego, leciwego, acz nadal pięknie klasycznego XK, następca będzie hatchbackiem. Z tyłu znajduje się tradycyjna klapa podnosząca się wraz z szybą i ułatwiająca dostęp do bagażnika. podobna pozostanie natomiast cena auta.

Najtańszego kuzyna Astona Martina można będzie nabyć za około 60.000 funtów (obecnie od 391.101 zł - TU pełen cennik modelu).

Do wyboru dwie widlaste ósemki. Obie będą miały tę samą pojemność 4,2-litra, ale mocniejsza wersja XKR dzięki turbo dysponować będzie 400-końmi, w przeciwieństwie do normalnego, 300-konnego XK.

Silniki te znajdą się w obu wariantach coupe - już w tym roku - i cabrio - w przyszłym. Oba pokazane zostaną oficjalnie podczas wrześniowych targów we Frankfurcie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XK Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Seria XK Jaguar XK

Podobne wiadomości:

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic