mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > XXII Mercedes Truck Rally już niebawem!

XXII Mercedes Truck Rally już niebawem!

Data 11 października 2008 roku powinna już od dawna być podkreśloną w kalendarzu fanów off-roadu i entuzjastów sportów motorowych. To właśnie wtedy na poligonie Wyższej Szkoły Oficerskiej, umiejscowionym w Cieninie (za Krzyżanowicami) koło Wrocławia odbędzie się dwudziesta druga edycja ekscytujących zmagań samochodów ciężarowych, dostawczych i motocykli po bezdrożach.

XXII Mercedes Truck Rally już niebawem!

Rajd Mercedes Truck Rally jest kontynuacją historycznego Jelcz Rally, który organizowany był w latach 1986-1996 pod patronatem Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Dawne edycje tego widowiskowego przedsięwzięcia przebiegały po trudnych terenach Dolnego Śląska, a także Kotliny Kłodzkiej. W roku 1999 z powodu zmian własnościowych gruntów, gdzie przebiegały trasy rajdów, organizatorzy przenieśli imprezę na tor zamknięty. Trafiło na poligon wojskowy w Cieninie k/Wrocławia., gdzie rajd odbywa się aż do dziś.

Tegoroczny rajd będzie dziesiątą rocznicą, kiedy to organizacją rajdu zajmuje się marka Mercedes-Benz, a konkretnie Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz. Tegoroczna trasa maratonu będzie składać się z pętli o długości 12 kilometrów. Będzie ona przejeżdżana non stop wielokrotnie w ciągu ustalonego czasu, wyłącznie na terenie poligonu. Stwarza to doskonałe warunki do obserwowania zmagań przez kibiców, których organizatorzy spodziewają się nawet parę tysięcy. Wstęp na imprezę jest zgodnie z tradycją darmowy. Pierwsze starty samochodów i motocykli rozpoczną się o godzinie 10:15. Dla samochodów przewidziano 4 godziny przejazdów. Zawodnicy poruszający się jednośladami będą rywalizować przez 3 godziny. W międzyczasie dla przybyłych gości przewidziano mnóstwo atrakcji.

W tym roku wystartuje około 80 pojazdów, wraz z załogami z całej Polski. Wśród zawodników swój start zapowiedział Paweł Kukiz, lider zespołu Piersi, którego koncert odbędzie się po wyścigu, a także Robert Gonera, aktor, który poprowadzi całą imprezę. Klasyfikacja będzie prowadzona w następujących klasach: Klasa S (sportowa), klasa T (turystyczna), klasa C (samochody ciężarowe), klasa M (motocykle).

Redakcja mojeauto.pl jest jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.