mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > YETD 2012 - ruszyła rejestracja

YETD 2012 - ruszyła rejestracja

Jeżeli potrafisz panować nad zużyciem paliwa, jeździć bezpiecznie i precyzyjnie, ograniczając przy tym swoje oddziaływanie na środowisko naturalne, to... jesteś w grze - trwa rejestracja do konkursy Young European Truck Driver 2012.

YETD 2012 - ruszyła rejestracja
Od 2003 r. Scania organizuje na całym świecie konkursy mające na celu zwrócenie uwagi na najważniejszy pojedynczy element, który może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, ograniczenia emisji spalin i redukcji zużycia paliwa: kierowcę samochodu ciężarowego. Dotychczas w Konkursie Kierowców Scania wzięło udział ponad 100 000 kierowców samochodów ciężarowych, co czyni to wydarzenie największym konkursem tego typu na świecie, posiadającym jednocześnie walor edukacyjny.
Konkurs jest na poszczególnych rynkach wspierany przez lokalne organizacje i firmy partnerskie. Na przykład w Europie konkursowi patronują Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego i Komisja Europejska, sponsorem zaś jest firma Michelin.
Konkursy Kierowców Scania są organizowane w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach i będą kontynuowane w roku 2012.
Wszyscy zawodnicy, którzy zakwalifikują się do testów praktycznych, będą mieli okazję kierować nowym samochodem ciężarowym Scania serii R, wyposażonym w układ Scania Opticruise i system Scania Driver Support.
Scania Driver Support w czasie rzeczywistym udziela cennych wskazówek umożliwiających doskonalenie stylu jazdy.
Scania Opticruise, zautomatyzowany układ zmiany biegów, był wielokrotnie udoskonalany przez te wszystkie lata. Pozostano przy koncepcji standardowej, mechanicznej skrzyni biegów, lecz całą konstrukcję poddano daleko idącym zmianom, obejmującym zarówno nowe podzespoły mechaniczne, jak i całkowicie nowe oprogramowanie.
Dzięki tym rozwiązaniom samochody ciężarowe są łatwiejsze w manewrowaniu, a równocześnie mniej uciążliwe dla środowiska.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronach http://www4.scania.com/pl/sdc-2012/

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.