Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yagi rozbudowuje fabrykę w Żarowie

Yagi rozbudowuje fabrykę w Żarowie

Symbolicznym wbiciem łopat w ziemię rozpoczęła się oficjalna ceremonia rozbudowy fabryki Yagi Poland Factory Sp. z o.o. w Żarowie (woj. dolnośląskie). To  firma z branży samochodowej, produkująca podzespoły m.in. dla Toyoty, Volkswagena, BMW.

Japońska firma w 2003 roku rozpoczęła działalność w żarowskiej podstrefie, zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest – Park” Sp. z o.o., a rok później uruchomiła produkcję części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników, w tym łożysk, piast oraz elementów sprzęgieł do klimatyzatorów. Strategicznymi klientami żarowskiej firmy, zatrudniającej 75 osób, są odbiorcy z Anglii i Francji.

W żarowskiej podstrefie ekonomicznej rozbudowę zakładu prowadzi także firma Bridgestone Diversified Products Poland, należąca do Grupy Bridgestone Corporation, jednego z największych światowych producentów opon i innych wyrobów przemysłu gumowego.

Bridgestone, Daicel, ASK i Yagi  - to duża liczba firm z Kraju Kwitnącej Wiśni która zdecydowała się na inwestycje w niewielkim, dolnośląskim Żarowie. Są to zakłady sektora motoryzacyjnego, podwykonawcy - producenci podzespołów, bez których żaden producent samochodów nie mógłby funkcjonować.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj