mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yagi rozbudowuje fabrykę w Żarowie

Yagi rozbudowuje fabrykę w Żarowie

Symbolicznym wbiciem łopat w ziemię rozpoczęła się oficjalna ceremonia rozbudowy fabryki Yagi Poland Factory Sp. z o.o. w Żarowie (woj. dolnośląskie). To  firma z branży samochodowej, produkująca podzespoły m.in. dla Toyoty, Volkswagena, BMW.

Japońska firma w 2003 roku rozpoczęła działalność w żarowskiej podstrefie, zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest – Park” Sp. z o.o., a rok później uruchomiła produkcję części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników, w tym łożysk, piast oraz elementów sprzęgieł do klimatyzatorów. Strategicznymi klientami żarowskiej firmy, zatrudniającej 75 osób, są odbiorcy z Anglii i Francji.

W żarowskiej podstrefie ekonomicznej rozbudowę zakładu prowadzi także firma Bridgestone Diversified Products Poland, należąca do Grupy Bridgestone Corporation, jednego z największych światowych producentów opon i innych wyrobów przemysłu gumowego.

Bridgestone, Daicel, ASK i Yagi  - to duża liczba firm z Kraju Kwitnącej Wiśni która zdecydowała się na inwestycje w niewielkim, dolnośląskim Żarowie. Są to zakłady sektora motoryzacyjnego, podwykonawcy - producenci podzespołów, bez których żaden producent samochodów nie mógłby funkcjonować.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.