mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yagi rozbudowuje fabrykę w Żarowie

Yagi rozbudowuje fabrykę w Żarowie

Symbolicznym wbiciem łopat w ziemię rozpoczęła się oficjalna ceremonia rozbudowy fabryki Yagi Poland Factory Sp. z o.o. w Żarowie (woj. dolnośląskie). To  firma z branży samochodowej, produkująca podzespoły m.in. dla Toyoty, Volkswagena, BMW.

Japońska firma w 2003 roku rozpoczęła działalność w żarowskiej podstrefie, zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest – Park” Sp. z o.o., a rok później uruchomiła produkcję części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników, w tym łożysk, piast oraz elementów sprzęgieł do klimatyzatorów. Strategicznymi klientami żarowskiej firmy, zatrudniającej 75 osób, są odbiorcy z Anglii i Francji.

W żarowskiej podstrefie ekonomicznej rozbudowę zakładu prowadzi także firma Bridgestone Diversified Products Poland, należąca do Grupy Bridgestone Corporation, jednego z największych światowych producentów opon i innych wyrobów przemysłu gumowego.

Bridgestone, Daicel, ASK i Yagi  - to duża liczba firm z Kraju Kwitnącej Wiśni która zdecydowała się na inwestycje w niewielkim, dolnośląskim Żarowie. Są to zakłady sektora motoryzacyjnego, podwykonawcy - producenci podzespołów, bez których żaden producent samochodów nie mógłby funkcjonować.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.