mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yaris i Corsa pobiły nowego Polo

Yaris i Corsa pobiły nowego Polo

Wyniki testów zderzeniowych.

Wśród małych aut najlepsze bezpieczeństwo oferują Opel Corsa oraz Toyota Yaris.

Takie wyniki opublikował austriacki automobilklub ÖAMTC po przeprowadzeniu czołowych i bocznych testów zderzeniowych. Corsa i Yaris znalazły się na szczycie listy uzyskując po 29 punktów. W przypadku Corsy należy pochwalić stabilną kabinę pasażerską i dobrą ochronę głowy, szyi i klatki piersiowej kierowcy i pasażera. Jednak przy zderzeniach bocznych w Oplu najbardziej zagrożona była strona kierowcy. W przypadku tego rodzaju kolizji największą ilość punktów zdobyła Toyota.

Nowy VW Polo (model 2002) osiągnął z uwagi na słabe wyniki przy zderzeniu czołowym jedynie 26 punktów. Napinacze pasów bezpieczeństwa są nieoptymalnie dopracowane, a ostre krawędzie niektórych części wykończenia wnętrza mogą powodować urazy kolan i podudzi. VW zamierza poprawić bezpieczeństwo nowego Polo od majowej produkcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport