mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yokohama i Kumho rozpoczynają współpracę

Yokohama i Kumho rozpoczynają współpracę

Yokohama Rubber Co. oraz koreański producent Kumho Tire Co. podpisały porozumienie o współpracy w segmencie opon wysokiej technologii.

Yokohama i Kumho rozpoczynają współpracę
Obie firmy z branży oponiarskiej będą w ramach umowy wymieniać się technologiami oraz współpracować w dziedzinie badań i rozwoju. Umowa zakłada również zawarcie sojuszu kapitałowego. Sojusz ma poprawić konkurencyjność obu marek na globalnym rynku.

„Podpisanie porozumienia jest strategiczną decyzją i ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju obu koncernów. Nawiązana współpraca pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie naszych zasobów, wymianę informacji i zaowocuje przyspieszoną ewolucją technologiczną.

Dzięki porozumieniu będzie można podwoić nakłady inwestycyjne w dziedzinie badań i rozwoju, a w konsekwencji  zwiększyć globalną konkurencyjność obu firm. Rozmowy pomiędzy Yokohamą i Kumho trwały kilka miesięcy i dowiodły, że wizje koncernów są w wielu obszarach zbliżone”
– powiedział David Oliva, menedżer ds. komunikacji w Yokohama Europe.

Japońska Yokohama istnieje od prawie 100 lat i została założona w 1917 roku. Obecnie marka jest 8 na świecie producentem wytwarzającym opony dla wszystkich typów pojazdów. W swojej ofercie posiada również wyroby gumowe dla przemysłu oraz sprzęt golfowy.  W 12 fabrykach rozlokowanych w 7 krajach jest zatrudnionych ok. 20 tys. pracowników.

Z Kolei koreańska Kumho Tire Co. na rynku istnieje od 1960 roku. Należy do Kumho Asian Group i posiada 8 zakładów produkujących opony na terenie Korei Południowej, Chin i  Wietnamu. Firma zatrudnia ok. 11 tys. pracowników. Sprzedaż w 2012 roku japońskiego producenta wyniosła ok. 6.5 miliarda dolarów, zaś Kumho 3.8 miliarda dolarów.
Tematy w artykule: opony Yokohama opony Kumho

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Test opon letnich GTU 2015

Test opon letnich GTU 2015

Technika 2015-03-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać o możliwie najlepszą widoczność za kierownicą?