mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Yokohama i Kumho rozpoczynają współpracę

Yokohama i Kumho rozpoczynają współpracę

Yokohama Rubber Co. oraz koreański producent Kumho Tire Co. podpisały porozumienie o współpracy w segmencie opon wysokiej technologii.

Yokohama i Kumho rozpoczynają współpracę
Obie firmy z branży oponiarskiej będą w ramach umowy wymieniać się technologiami oraz współpracować w dziedzinie badań i rozwoju. Umowa zakłada również zawarcie sojuszu kapitałowego. Sojusz ma poprawić konkurencyjność obu marek na globalnym rynku.

„Podpisanie porozumienia jest strategiczną decyzją i ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju obu koncernów. Nawiązana współpraca pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie naszych zasobów, wymianę informacji i zaowocuje przyspieszoną ewolucją technologiczną.

Dzięki porozumieniu będzie można podwoić nakłady inwestycyjne w dziedzinie badań i rozwoju, a w konsekwencji  zwiększyć globalną konkurencyjność obu firm. Rozmowy pomiędzy Yokohamą i Kumho trwały kilka miesięcy i dowiodły, że wizje koncernów są w wielu obszarach zbliżone”
– powiedział David Oliva, menedżer ds. komunikacji w Yokohama Europe.

Japońska Yokohama istnieje od prawie 100 lat i została założona w 1917 roku. Obecnie marka jest 8 na świecie producentem wytwarzającym opony dla wszystkich typów pojazdów. W swojej ofercie posiada również wyroby gumowe dla przemysłu oraz sprzęt golfowy.  W 12 fabrykach rozlokowanych w 7 krajach jest zatrudnionych ok. 20 tys. pracowników.

Z Kolei koreańska Kumho Tire Co. na rynku istnieje od 1960 roku. Należy do Kumho Asian Group i posiada 8 zakładów produkujących opony na terenie Korei Południowej, Chin i  Wietnamu. Firma zatrudnia ok. 11 tys. pracowników. Sprzedaż w 2012 roku japońskiego producenta wyniosła ok. 6.5 miliarda dolarów, zaś Kumho 3.8 miliarda dolarów.
Tematy w artykule: opony Yokohama opony Kumho

Podobne wiadomości:

Test opon letnich GTU 2015

Test opon letnich GTU 2015

Technika 2015-03-09

Opony na lato - nowości 2013

Opony na lato - nowości 2013

Aktualności 2013-03-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.