mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Young European Truck Driver

Young European Truck Driver

Już po raz drugi, z inicjatywy Scania, przy współpracy z Komisją Europejską oraz Shell, Michelin i Międzynarodową Unią Transportu Drogowego w 26 krajach europejskich odbywa się konkurs Young European Truck Driver.

Celem tego konkursu jest propagowanie bezpiecznej i oszczędnej jazdy. Do tegorocznej edycji konkursu zorganizowanego dla kierowców, którzy nie ukończyli 35 roku życia zgłosiło się ok. 20.000 młodych kierowców w całej Europie. Idea konkursu się nie zmieniła: poprawa bezpieczeństwa na drodze. Tu kierowca jest najważniejszy. Jego wiedza i umiejętności pozwalają na zmniejszenie ryzyka wypadków. Jednocześnie, zużywając mniej paliwa i minimalizując koszty obsługi i napraw, zwiększa zyski swojej firmie. Lepsze umiejętności kierowcy to także płynniejszy ruch na drogach, co z kolei ma znaczący wpływ na globalne zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji spalin.

Polskie eliminacje konkursowe na szczeblu lokalnym rozpoczęły się 23 kwietnia i potrwają do 11 czerwca 2005 r. Weźmie w nich udział blisko 500 kierowców, którzy przysłali zgłoszenia na konkurs. Jedenastu zwycięzców eliminacji lokalnych weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2005 r. w Krakowie.

Pierwszych regionalnych finalistów już znamy. Są nimi: Robert Baran z miejscowości Piaski k. Lublina oraz Marek Szerenos z Kleosina, który podobnie jak przed dwoma laty był najlepszy w regionie białostockim. Zdobywca tytułu polskiego najlepszego kierowcy będzie reprezentował nasz kraj w Finale Europejskim w Szwecji w dniach 16-17 września 2005, gdzie zmierzy się z najlepszymi kierowcami z pozostałych państw. Główną nagrodą w tegorocznym konkursie jest Scania Seria R czyli "Ciężarówka Roku 2005 dla Kierowcy Roku".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.